Natírání kmenu vápnem



host - 157.239 (?)
24.2.2016 11:39

...váp.hydrát ani hasit netřeba-už si to prodělalwink, stačí jej rozmíchat s vodou a šplíchat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.106 (?), 30.10.2015 23:06

Pokud chcete umožnit mnoha živočichům pohodové přezimování, neváhejte a obalte to co nejdříve, dokud hledají úkryty na zimu. Jen není jisté, jestli poskytujete "přístřeší" těm užitečným nebo těm ostatním. wink

Pokud bílíte vápnem, je bezmrazé počasí před vánoci, kdy už máte vše ostatní hotové docela přijatelný čas. Pokud nestíháte ostatní důležité podzimní práce, tak to klidně odložte na první oblevu v lednu. V případě netkané textilie doporučuji obalování odložit až po prvním mraze -5°C, aby to fungovalo pouze jako ochrana proti mrazovým deskám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jariel231 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 146.203 (?), 31.10.2015 20:13

Stando, taky jsem měl podobný názor ohledně času ochrany před okusem. Ten jeden zajíc v okrese mi ohlodal mladé stromky začátkem listopadu! Pokud se bílí, nesmí na to přijít mráz, jinak vápno opadá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 1.11.2015 9:01

Jj zajíci jsou schopni okusu i v srpnu. Na polokmenech se mi pod tíhou plodů ohnuly větve Presidenta a Haganty pod úroveň panáčkujícího zajíce a jasně byla vidět niveleta, kam až panáčkující zajíc dosáhne. Do jednotné úrovně chybělo listí a sem tam vrcholové pupeny leorostů. Je zajímavé, že plody je nezajímaly, což bylo následně osudné několika větvím Presidenta (po zanedbání odlehčovací probírky). Netex není ochranou proti okusu. Vápno a plastové cráničky ano.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 82.109 (?), 20.2.2016 19:21

No, to já nebílím jen kmen, ale bílým slabší vápennou jíchou i větvičky. Mám s tím úspěch - zmizel veškerý mech i se mi zdálo, že je stromek (broskvoň) zdravější - příznaky kadeřavosti byly slabší a loni tlak nebyl nijak velký. Což samozřejmě mohlo být díky průběhu počasí nikoliv díky vápnu. Ale celkově jsem měla dojem, že i naší opravdu staré jabloni to prospělo. Zejména tam, kde jsem musela oškrábat starou nemocnou kůru. Tam už zaceluje poničená místa. Já hodlám natírat vápnem celý stromek - né však každý rok, ale tak 1 x za dva až tři roky. Takže já nebílým kvůli praskání či ochraně proti slunci či mrazu, ale jednoznačně kvůli průkaznému dezinfekčnímu účinku. Je logické, že jej nemůžete pozorovat, když natřete jen kmen. Zdravím všechny ovážlivce a zvídavé zahrádkáře. Mě se rozhodně víc líbí bílý sromek se zeleným listím, než mechem porostlý s černou plísní prokukující zkrz popraskanou kůru.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 22.2.2016 12:43

Nikdy som kmene nenatieral, až tento rok. Použil som hotový výrobok "Bílý nátěr na kmeny" firmy Forestina - dá sa ľahko zohnať cez internet, jedno balenie má 1kg a vystačilo mi na 40 menších stromkov /zákrpky a polokmene/. Natieral som 2x v intervale pár dní. Vyzeralo to potom fakt pekne, natrel som aj väčšie konáre. Náter som robil v decembri a drží doteraz. Inak moja skúsenosť je taká, že najväčší problém s praskaním kmeňa je pri starších stromoch odrody Rubinola. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marie Klára - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (187) - 41.2 (?), 24.2.2016 10:47

S odrůdou Rubinola mám stejnou zkušenost jako pan Ivan. Prvně prasknul kmínek na asi tříletém stromku, od té doby už pár let všechny stromy v zahradě vápnem natírám. Rubinola přesto nadále praská, kam vápnem nesáhnu - na silnějších větvích i vysoko v koruně, kde praskliny naštěstí nejsou tak rozsáhlé.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 24.2.2016 11:24

Mám dotaz. V čem je lepší "Bílý nátěr na kmeny" firmy Forestina za 200Kč kilo, když nižší cenu dostanete pytel vápna, ze kterého vyhasíte asi stonásobné množství nátěru?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 24.2.2016 11:39

...váp.hydrát ani hasit netřeba-už si to prodělalwink, stačí jej rozmíchat s vodou a šplíchat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 24.2.2016 12:24

Pre mňa je lepší v tom, že nemusím hasiť... Ale je to vec názoru čo použijete, ja som nepísal že je to lepšie. Je to len jedna z možností, ktorú nikomu nevnucujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 24.2.2016 12:45

Je to len jedna z možností, ktorú nikomu nevnucujem.

To máte částečně pravdu. Nicméně   Vaše formulace: "Použil som hotový výrobok "Bílý nátěr na kmeny" firmy Forestina - dá sa ľahko zohnať cez internet, jedno balenie má 1kg a vystačilo mi.... "  tak trochu jako pobídka vypadá. 
   Na druhé straně to chápu. Prodat kilo vápna za dvě stovky, to jistou porci reklamy vyžaduje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika