Natírání kmenu vápnem



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 70.100 (?)
6.2.2011 8:20

Tam nejde o přilnavost, ale o smáčivost. Nepotřebujete aby nátěr vydržel 10 roků, ale aby se po kůře rozlíval a smáčel. Spíš bych použil saponát.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 21.2.2010 18:33

Neobalují se kmeny i papírem (noviny, vlnitá lepenka)? Já jsem pozoroval trhliny na kmenech jabloně, ale za ni mohu poděkovat letním dešťům.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 159.11 (?), 13.3.2010 7:46

Podle mě je bílení kmenů zbytečná práce a pokud vám jde o oddálení rašení stačí přivázat na jižní stranu kmenu prkno a máte vystaráno, u starších stromů je to úplně zbytečné, lepší je oškrábat borku a provést postřik proti přezimujícím škůdcům - to bude rozhodně užitečnější, navíc bílé kmeny vypadají příšerně. Vápnem nebo mletým vápencem obohacuji půdu a ne kmeny(pokud nejsou zelené mechem)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 147.108 (?), 13.3.2010 8:24

To vápno s kmenů se za dva měsíce stejně do půdy dostane, takže užitek je dvojí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 13.3.2010 11:01

Nabílení kmenů považuji za úkon, který stromům jistě neublíží, asi i trochu prospěje - odráží sluneční paprsky, je to jakási desinfekce a opadané pak půda využije. Efekt ale není tak velký, aby to stálo za tu námahu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 1.14 (?), 5.2.2011 20:35

Natírání kmenů vápnem - lze pro lepší přilnavost přidat do vápenného mléka trochu fermeže?Má někdo zkušenost?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 70.100 (?), 6.2.2011 8:20

Tam nejde o přilnavost, ale o smáčivost. Nepotřebujete aby nátěr vydržel 10 roků, ale aby se po kůře rozlíval a smáčel. Spíš bych použil saponát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 138.102 (?), 27.1.2012 19:34

Obdivoval jsem dříve krásně nabílené kmeny ovocných stromů. Pak jssem začal i sám zahradničit a jak je v diskuzi mnohde uvedeno, považoval jsem to za zbytečné (stačí odstranění borky - určitě už vím, že ne!!!). Když jsem vykopával třetí stromek kvůli mrazovým deskám a chřadnutí, pochopil jsem, že bílá na zimu na kmeny prostě patří. Prkna a desjy jsou jen provozorium a nedopadá to dobře. Snad je to i tím, že mám na zahrádce veškerý sortiment ovocných stromů a rodí, přestože zahrádka je 530 m nad mořem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 60.93 (?), 20.1.2015 10:56

Bílým to také již několik let. Zkuste si jeden stromek natřít a ostatní ne, a porovnejte stav kůry po roce. Natřený - kůra je hladší, bez borky a bez mechu, a nějaké ty potvůrky se také zlikvidují. Václav.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.230 (?), 24.1.2015 19:50

Chtěl bych připomenout, že ne všem stromům v zahradě vápnění kmenů prospívá. Například broskvoně, bych se bál takto povápnit.  Taktéž všechny ostatní v blízkosti kanadských borůvek. S pozdravem, wtom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.1 (?), 24.1.2015 20:12

Například broskvoně, bych se bál takto povápnit.-a to prečo?    Vápnim ich takmer 30 rokov spolu s marhuľami riadne na hrubo, pri mladých stromoch úplne celé.Nikdy nebola žiadna negatívna reakcia.Pri hnojení na jar opadané vápno zapracujem ku koreňom.   Stano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika