Melrose



host - 192.76 (?)
2.3.2015 6:18

Moje letošní hodnocení odrůdy Melrose:

U mne se této odrůdě daří. Plodnost sice průměrná, ale z vysokokmenu 4 bedny jablek. Nejvíc si cením výtečné chuti, troško připomínající matčino a výborné skladovatelnosti i ve sklepě bez polévání podlahy atd. na rozdíl od ostatních nevadne a nehnije. Plody velké atraktivní. Letos jeden postřik DISCUSem proti padlí a stupovitosti a jeden CALYPSem 480SC proti I. generaci obaleče. Letos plánuji dvě rubinoly přeroubovat na melrose, opravdu velmi doporučuji. Dobrý se mi zdá i růst a rozvětvování plodného dřeva.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 220.242 (?), 31.10.2014 20:35

Melrose to není a Otava také ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 23.33 (?), 3.11.2014 10:34

Asi sa budem musieť zmieriť s tým, že sa už názov odrody nedozviem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 23.98 (?), 3.11.2014 13:53

Pánové, nebyl by někdo ochoten poskytnout pár roubů? Marně jsem sháněl letos Melrose právě kvůli dlouhé skladovatelnosti - mám stejný problém jako pan Vinšálek se sklepem, kde je v říjnu skoro 15st, nyní mezi 5-10st, ale už nyní mám např. lehce moučnaté Jonagoldy. Jediná odrůda, které to nevadilo, bylo Ontario, které nám ale plodí střídavě. Prostě potřebuji odrůdu s pozdní sklizní a dlouhou výdrží. Melrose však měli pouze na A2 a já měl poslední malé místečko a když jsem neuspěl, tak jsem ho obsadil peckovinou. Pokud by někdo nabídl zjara rouby, případně alternativně Sirius, Orion, uhradím náklady nebo nabídnu na výměnu rouby (např. Jonagold, Topaz, Bohemie, Rubín, Spartan, Matčino, Stark Earliest, Krasava, Prima, Lord Lambourne i červený, Kids Orange Red... a další si nemůžu vzpomenout)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 24.10.2016 21:06

Melrose - 2016 - zákrsek

Jsem vděčný za tento zákrsek.Plodí pravidelně a každoročně chutné a dlouho skladovatenlné plody.Což není pravidlo.- Mičurin II (470 m)







Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 192.76 (?), 2.3.2015 6:18

Moje letošní hodnocení odrůdy Melrose:

U mne se této odrůdě daří. Plodnost sice průměrná, ale z vysokokmenu 4 bedny jablek. Nejvíc si cením výtečné chuti, troško připomínající matčino a výborné skladovatelnosti i ve sklepě bez polévání podlahy atd. na rozdíl od ostatních nevadne a nehnije. Plody velké atraktivní. Letos jeden postřik DISCUSem proti padlí a stupovitosti a jeden CALYPSem 480SC proti I. generaci obaleče. Letos plánuji dvě rubinoly přeroubovat na melrose, opravdu velmi doporučuji. Dobrý se mi zdá i růst a rozvětvování plodného dřeva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.228 (?), 6.3.2015 11:53

Prosím znalce, na kolik oček ostříhat přeroubované rouby Melrose, které vloni narostly asi 50 a více cm délky, to samé u odrůdy Topaz. Na jak dlouhém dřevě plodí Melrose? Děkuji V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 6.3.2015 12:00

To nelze tak jednoznačně říci. Musíte zohlednit sílu přeroubovaných větví, počet ujmutých roubů na nich, existenci tažných větviček apod. Já výhony zakracuji, ale ne proto, že by to bylo potřeba pro jejich růst, ale aby se po olistění za větru nevylomily. První 2 roky ponechávám všechny ujmuté rouby kvůli zavalení řezné rány, ale časem zpětným řezem ponechám jen jeden.  Pokud zamezíte vylomení roubu třeba vyvázáním k hůlce, nemusíte výhon z nejlepšího roubu zakracovat vůbec, uspíšíte tím plodnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 5.11.2015 21:08

Melrose - 2015 - štíhlé vřeteno + zákrsek - Mičurin II (470 m)

Po každoroční jarní a podzimní trapné debatě na rýče Fiskars trochu krásy jablek.









Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 187.224 (?), 5.11.2015 21:31

Nádhera,      Jedno mám od loňska zasazeno, budu v očekávání stejně parádní ůrody.      j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 9.10.2017 20:18

Melrose - 2017 - zákrsek - Mičurin II (470 m)







Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika