Melodie



Stránky: 1,  2   
host - 72.41 (?) 
12.3.2015 23:13, zobrazeno: 17105x

Mohli byste mi prosím napsat co nejvíce informací o odrůdě melodie. Nedaří se mi nic podrobnějšího nikde najít. Chuť, vzrůst, tvar koruny, odolnost (nemoci i mrazy)?... Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 12.3.2015 23:27

Střížovický rezistent I. generace. Jablka bílorůžová se suchou až drsnou slupkou. Chuť příjemně kyselá, vzrůst střední, tvar koruny jaký vypěstujete. Nevýhody: trpí namrzáním dřeva a rakovinou, padá před sklizní, vadne na skládce, praská kolem kalicha, chuť pro někoho málo sladká. Výhody: rezistence proti strupovitosti, malé nároky na teplo, pěkný vzhled plodů (vzhledově a chuťově nezaměnitelné),skladovatelnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 104.6 (?), 12.3.2015 23:51

Odruda doporučená pro diabetiky..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 153.9 (?), 13.3.2015 0:55

Dobrý den, 

Melodii pěstuji již dlouhé roky. Přestože mám u spousty odrůd problémy s rakovinou, u Melodie jsem tyto problémy, ani problémy s namrzáním neměl. Ostatní uvedené vlastnosti platí. Ještě jeden postřeh - šťáva z Melodie je krásně čirá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 2.73 (?), 29.3.2015 9:17

Jedna Melodie mi na rakovinu kůry odešla, nicméně její plody mi tak chutnaly a byly tak atraktivní, že jsem nyní ji koupil znovu a už ji mám zasazenou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 25.2 (?), 13.3.2015 8:13

Ano s panem Vysloužilem souhlasím! Ale doplním o - každý člověk má jinou představu o chuti jež mu vyhovuje. A to u Melodie platí dvojnásob!!! Chut se v době skladování týden od týdne mění a to dost výrazně. Souhlasím s tím, že je vhodná částečně i pro diabetiky podobně jako bylo kdysi Zvonkové, obě odrudy v dobrých skladovacích podmínkách vydrží stejně dlouho v atraktivním vzhledu a štavnatosti!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 13.3.2015 12:21

S tou vhodností pro diabetiky bych to moc nepřeháněl - je to spíše takový vžitý marketingový tah. Automaticky - co je kyselé, je vhodné pro diabetiky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 13.3.2015 12:31

Stačilo by změřit šťávu moštoměrem či refraktometrem. Čistě melodiový mošt jsem nikdy nedělal, ale mám zkušenost, že mošty z  tvrdých zimních jablek kyselých na chuť mají stejný obsah cukru, často dokonce vyšší než třeba z Matčina. Je ale pravda, že tyto zimní odrůdy obvykle ležením zesládnou. Tedy, ony nezesládnou, cukru mají stejně jako při sklizni, ale odbourají kyseliny a tím jejich chuť přijde sladší. Melodie ale i po uležení zůstává dost kyselá (i když docela příjemně), takže lze čekat, že má sacharidů méně. Rozdíly vztažené na jedno jablko, když si spočteme množství šťávy v něm a odečteme zhruba 3 procenta, je tak mizivý, že mluvit o jablkách vhodných a nevhodných pro diabetiky nemá smysl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 68.74 (?), 13.3.2015 14:40

No, zrovna včera jsem byl na kontrole u naší paní doktorky. Ví, že se věnuji pěstování ovoce a tak mě, mimo jiné, varovala před větší konzumací hrušek, švestek a sladkých jablek.
To jsem paradoxně někdy před 15 lety zlikvidoval Melodii a James Grive, které se mi zdáli být příliš nakyslé. V té době jsem netušil, že se také zařadím mezi diabetiky.

Melodie mívala nádherné plody, ale padaly. S tím cukrem v plodech a jejich vhodnosti pro diabetiky. Asi by se to muselo něčím změřit, jak říká p. Vysloužil. Žádný měřič však nemám, ani nevím, kolik by to obnášelo, tak to neřeším.
Jo, teprve teď jsem si všimnul závěru příspěvku p.Vysloužila, docela mi dal za pravdu a potěšil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 13.3.2015 15:00

Ono je lepší mluvit o nárazové konzumaci než o "větší".

Tedy vyvarovat se toho, že si ty 4 jablka denně dáte všechny najednou večer, ale sníte je postupně během dne aby jste si nehoupal hladinou cukru od extrému do extrému.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika