Mac Intosh a Lobo



Stránky: 1,  2,  3,  4   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.216 (?) 
8.9.2011 17:12, zobrazeno: 34239x

Závidím v dobrém každému, kdo má na zahradě třeba právě tyhle dvě odrůdy. Už jsem je dlouho neměl v puse. Přitom Spartan, i když má lepší pěstitelské vlastnosti, přece jenom jejich chuťovou originalitu tak docela nemá. Obě řadím mezi desítku nejlepších odrůd minulosti.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 81.81 (?), 8.9.2011 19:07

Možná v některých polohách ano. U nás byly Mac Intoshe chuťově průměrné a velmi strupatěly. Lobo mám stále, plodnost dobrá, ale skladovatelnost kratší. Taky má menší plody. Stejně jako M.I. a Spartan. V dobrém roce a ideální zralosti to jsou (byly) pochoutky, ale těch nedostatků mají přece jen dost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.216 (?), 9.9.2011 11:12

Já u nich horší chuť nepamatuju. Pokud bych měl místo, tak by tyhle staré kvalitní odrůdy byly na nejlepších místech, strupy, nestrupy, právě pro jejich nedostižnou, originální chuť. Je to něco původního, žádná rozředěná chuť nebo jen nějaké její náznaky, jako je tomu u mnohých novějších odrůd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
lm26 - (7) - 230.167 (?), 10.9.2011 13:57
Mac Intoshe měli rodiče na zahradě, ale moc si na něj nevzpomínám, spíše si pamatuju jablko Šampion, které mě fakt chutnalo. Teď mám také zahrádku a chtěla bych Šampion pěstovat. Jsem z Ústí nad Labem 218 m.n.m. Doporučujetete mi ho?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 161.61 (?), 11.9.2011 17:34
Zdravím pane Petře z Pardubic.Souhlasím s Vámi, jen bych toho Spartana přiřadil do roviny s těmito odrůdami. Je to můj oblíbenec.Jsou to chuťové skvosty Pěstovat se mohou prakticky kdekoliv jejich HVO je 125÷145 dnů.Velikost se reguluje probírkou.Mají ovšem dvě nectnosti 1) - silná náchylnost na strupovitost (přímo indikátor této choroby).2) - Stromky nejsou v podstatě dostupné.Jediné řešení.Vypěstovat si stromky sám, jak jsem to zrealizoval v mém případě.Alespoň pro potěšení oka zasílám letošní úrodu těchto odrůd.Nádavkem zasílám ještě foto letošních Cherry Cox.,vim že je to Vaše srdeční záležitost.S pozdravem - Mičurin II.










Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.216 (?), 18.9.2011 18:38

Obdivuji Vaše jabloně a nádherné plody bez kazu, pane Vlastimile. A k tomu ještě představa dokonalé chuti těchto odrůd. Prostě senzace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 143.36 (?), 18.9.2011 23:07
Jablone Spartan s obľubou kupovali záhradkári v 70.rokoch. Fialovočervená šupka, biela dužina a hlavne prenikavo voňajúca sladká dužina preslávili mnohých krížencov starej americkej sorty McIntosh. Nemal som u nej problémy s chrastavitosťou, asi vďaka preventívnym postrekom, ale Spartan mal v mojej záhradke na svahu jednu nectnosť: predčasne mu opadávali vo vetre plody-ešte pred zberom. Pôda nebola vysušená, iné odrody to nerobili. Neskôr som Spartana prevrúbľoval. Z jabĺčok na snímkach pána Vlastimila by som radšej okoštoval Cherry Cox. Vďaka júnovej prebierke sú plody v korune rovnomerne rozložené. Má to asi výhodu v tom, že sa jablká na krátkych plodonošoch na seba netlačia. Najviac ma na fotkách p.Polehlu upútala vzorne zkultivovaná pôda pod stromkami. Takto daako by mala vyzerať vzorná záhradka. Alebo pomáha aj manželka? Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 161.61 (?), 20.9.2011 9:13
Zdravím pane Paľo, kultivaci pod stromečky provádím sám.Mám na to výborného pomocníka.Ruční rotační kypřič Gardena a motyku.Nikoho jiného bych pod svoje stromky nepustil.Kultivaci provádím šetrně aby nedošlo k poškození kořenového systému.Jabloním to velice svědčí.Je všeobecně známo, že nejlepší herbicid je motyka.S pozdravem - Mičurin II.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 161.61 (?), 3.10.2011 21:15

Pro příznivce odrůdy Spartan.Letošní úroda štíhlého vřetene na MM 106.Osobně neznám krásnější pohled na bedýnku jablek, jak na Spartany.Ojínění+originální zbarvení. O chuti nemluvě. -Mičurin II



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 12.4 (?), 12.10.2011 22:32

Zdravím

mám jabloň McIntosh na zahradě v Luhačovicích okr. Zlín - 300 m.n.m., na slunci, u domu. Krásné červené hodně šťavnaté jablka, sběr v září, vydrží do řijna. Myslím si, že stromek má rád slunné polohy. Spartana tam mám také, ale na severním svahu. Rodí dobře. Oceňuji na něm mj. to, že má podle mě dost pevné větve - nemusí se tolik podpírat a nelámou se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika