Letní jablka dozrávají



host - 9.18 (?)
26.7.2016 23:33

Taky mi dužnina Julie loni připadala suchá, skoro jako piliny. Jsem z Vysočiny. Tak jsem si říkala, že je to třeba suchem, pro porovnání jsem koupila několik plodů v obchodě, ale nebylo to o moc lepší. Zatím mě tahle odrůda tedy neoslovila. Nebo to bylo opravdu rokem a příště to bude lepší? Hanča

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 26.7.2016 7:10

Nejsem z nějak chladné oblasti, ale ve velmi teplých oblastech, třeba typu jižního Slovenska, nebo v teplých oblastech s jižní expozicí, ta kvalita bude asi horší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.18 (?), 26.7.2016 23:33

Taky mi dužnina Julie loni připadala suchá, skoro jako piliny. Jsem z Vysočiny. Tak jsem si říkala, že je to třeba suchem, pro porovnání jsem koupila několik plodů v obchodě, ale nebylo to o moc lepší. Zatím mě tahle odrůda tedy neoslovila. Nebo to bylo opravdu rokem a příště to bude lepší? Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 27.7.2016 7:01

Nevím, nikdy jsem to nepozoroval. Tady je Julie dlouhodobě, bez ohledu na průběh počasí, pořád stejná. Na jakých podnožích ji máte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.18 (?), 27.7.2016 7:29

To nevím, koupila jsem ji s novou zahradou, na stromečku byla cedulka se jménem odrůdy, ale o podnoži nic. Letos přišel do květů mrazík, takže nemá ani jablíčko, chuť letošní úrody tedy neposoudím, ale vážně uvažuju o přeroubování. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 27.7.2016 7:42

Pre: p.Hanča.           Ak tomu rozumiem, tak stromček Vám ešte vôbec nerodil, čiže jablko z neho Ste ešte neochutnali (a už ho chcete "přeroubovávat").. Ak je to tak, potom sa podľa mňa unáhľujete a Ste zbytočne netrpezlivá. Záhradkárčenie a netrpezlivosť k sebe moc nepatria... Počkajte si minimálne na prvú úrodu a potom sa rozhodnite. Júlia iste nie je najlepšia letná odroda, ale určite patrí kvalitatívne k nadštandardu. Ja som s ňou celkom spokojný. Ak Vy nebudete, "přeroubovat" si ju môžete aj neskôr (sú už aj novšie české letné odrody - Allegro, Diana,Juno...).   IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.18 (?), 27.7.2016 7:56

Nikoli, pane Hlavatý, jednu úrodu jsem ochuitnala, tu loňskou. Letošní nebude žádná. Takže s přeroubováním musím samozřejmě počkat, a mezitím třeba hledat odrůdy, které nebudou tak suché. Možná je suchá jen na písčité půdě, kterou tady mám. Naprosto s vámi souhlasím, že není dobré něco uspěchat. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 27.7.2016 12:59

Pre: Hanča.     Ospravedlňujem sa, potom som zistil že Ste už úrodu mali, len som ten svoj "mentorský" príspevok už nestihol vymazať. Takže ešte raz sorry.   IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 196.17 (?), 3.8.2016 19:55

Na Vysočině (600m.n.m) dozrálo letní jalbko, které Miloš identifikoval jako Stark Earliest. Chuť průměrná. Neurazí ani nenadchne. Dužnina sušší.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 27.7.2016 7:03

dužnina Julie loni připadala suchá, skoro jako piliny. Nebo to bylo opravdu rokem a příště to bude lepší? 

Nebude. Já ji mám suchou 15 let (to jablko).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Roman Fryšták - (13) - 171.226 (?), 4.8.2016 14:13

Nemůžu tak úplně souhlasit :-), já mám sice jen mladý stromek Júlie, který měl loni několik plodů, které mně teda docela zklamaly, spíše kyselostí než "suchostí". Ale letos jsem jsem byl hodně spokojený, jednak už to bylo chuťově mnohem vyváženejší, určita kyselost nadále převažovala, ale celkově to byly moc dobré jablka s takovou téměř až ojedinělou, novou chutí a právě mně přišla docela šťavnatá a určitě velmi osvěžující. Bydlím na úpatí Hostýnských hor, ve výšce 310m.n.m. Možná má docela úzké "provozní okno" pro vhodné podmínky a mám štěstí, že jsem zrovna v něm. Ale já jsem zatím spokojený. Manželka byla doslova nadšená, ale ona je právě příznivec kyselejších jablek. Uvidíme další roky. Jablka dozrála cca 25.7. 
Ale co je opravdu super, že ač je pěstuji bez jediného postřiku, tak netrpí žádnou chorobou. Krásně vypadají a díky silnější slupce se jen tak neotlučou. 

Teď jsem našel informaci (k Jůlii), že: "Chuť je dobrá, ve středních a vyšších polohách je však chuť podřadná." A jestli tady někdo píše, že v teplých oblatech taky nic moc, tak těch mých 300m.n.m vypadá jako ideální poloha (okraj Valašska).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika