Kvíz pro Petra von Pardubitz (i pro ostatní)



Stránky: 1,  2,  3   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?) 
28.1.2015 22:22, zobrazeno: 14068x

Našel jsem dvě bedýnky jablek, co jsem si odložil s tím, že s nimi pojedu za Petrem. Teď už jsou teoreticky i prakticky více či méně za horizontem optimální konzumní zralosti.

První z otázek je, zda na obrázku jsou jablka jedné či více odrůd. Druhá otázka je jestli byly všechny plody sklizeny ve stejném termínu.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 28.1.2015 22:42

smileyZdravím, Stando. Klidně by to mohly být plody jedné odrůdy, proč ne. Kvalita jablek ve sklepě není závratná a když ani trvanlivá Zuzana nějak nevyniká pevností dužniny, tak je vidět, že teplý podzim a zima udělaly ve sklepě nedobrou práci. Zbarvení plodů na Vaší fotce je takové běžné, takže určit co je to za odrůdu si netroufám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 28.1.2015 23:05

Malá nápověda. Prostřední je poslední (možná použitelné jablko) od Vandy a to vedle po stranách je odrůda, co jsem sliboval koncem září přivést a Vy jste o tu odrůdu v tom termínu neměl zájem.

Jdu zatím provést rozkrájení a ochutnávku... wink


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 28.1.2015 23:08

Aha, Jonalord. Tak to mě zajímá v jaké je momentální kondici. Jak říkám, je to letos z tou výdrží slabota. Všechno měkne a moučnatí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 28.1.2015 23:21

Ano, Jonalord.

No ochutnávka dopadla tak, že moučnatou Vandu ze sklizně říjen 2014 jsem ani nedojedl, zato od toho Jonalordu ze sklizně říjen 2013 jsem si dal tři kousky. Chuťově to vypadá, že do dubna dojde do nějaké chuťové a strukturní kondice, která se pak už nemění, jen prostě narůstají dalším uložením skladovací ztráty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 28.1.2015 23:30

Jonalord z předminulého roku mně chutnal. Čekal jsem něco horšího, podřadnějšího. Před tím jsem ho nikdy nejedl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 28.1.2015 23:45

Mne hlavně překvapilo, že ač má tento konkrétně ochtnávaný Jonalord 15 měsíců (slovy čtyřistašedesátdva dní) od sklizně, je chuť zbylých plodů překvapivě použitelná. Vzhledově jsou jablka v kvalitě "neprodejná ani se slevou". Další překvapení mne čekalo při rozkrojení nejmenšího z plodů. No posuďte sami podle fotky.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 210.206 (?), 28.1.2015 23:23

Zdravím p. Stando

Musím přiznat, že jste mě potěšil, že si Vanda zachovala byť je to pozdně podzimní odrůda uchovatelnost do ledna. V minulích letech to zvládala do vánoc. (Jonalord mě chuťově nenadchnul)

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 28.1.2015 23:57

Ona to bez ztráty kytičky taky v aktuální sezóně zvládla Vanda jen do vánoc. Tohle byla zasunutá bednička původně s 1,5 kg jablek z nichž se dnešní ochutnávky dočkaly jen dvě (ostatní měly barvu pleti indického komořího nebo somálského běžence). Po rozkrojení vizuelně zdravé jablko na řezu tak rychle oxidovalo, že než jsem došel pro foťák (a odpojil jej od PC), tak nebylo co relevantního fotit. No a chuťově je Vanda v lednu propadák ...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 29.1.2015 0:08

Tohle krájí mamka běžně do štrůdlu, no přeci je škoda to vyhodit crying (taky už štrůdl vyloženě nesnáším)

V rámci léčby chorobné šetřivosti jsem rodičům pokátil 12 vysokokmenů (léčba šokem devil) stáří 55-60 let, řez viděly prvních pár let - možná... představu si snad uděláte sami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika