Kubáček 2016



Stránky: 1,  2,  3,  4   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?) 
25.3.2016 18:27, zobrazeno: 17481x

Tak jsem po letech opět objednal nějaké stromky z renomované školky ve Střílkách. Včera přišly. A musím řáíci, že se hodně změnilo. Pryč jsou doby, kdy univerzálními podnožemi byly ptáčnice, myrobalán, J.TE.E a kdoule. Školka sice nemá sortiment přehnaně široký (v tom se dovozovým shopům rovnat nemůže), zato většinu odrůd nabízí ve více tvarech a na různých podnožích. V tom (možná se pletu) nemá u nás konkurenci. Všechny stromky jsou dobře vyvinuté, perfektně zabalené. Žádné polámané kořeny, zaschlé výhony, odřená kůra, vylámané pupeny. Na kořenech je sice poznat, že byly vyorány na podzim, ale vůbec to nevadí. Ocenit musím i to, že prodejce mi aktivně zavolal, když neměl požadovanou kombinaci tvaru a podnože. Potud perfektní.
    Třešnička na dortu ovšem chybí. A je to dost velká třešňa. Všechny stromky jsou opatřeny cedulkami, to je pravda,  ovšem bez názvu!  Něco tam asi kdysi vytištěno bylo, ale je to pryč. Moje štěstí je, že si pamatuji, co jsem objednal, ptáčnici od Gisely poznám a dál už byl každý stromek jiný druh. Ale pokud by si 5 různých lidí objednalo každý jinou odrůdu jabloně, tak z té představy mě mrazí.
   Tak se ptám: Je to opravdu nutné? Proč mohou cedulky z Německa - ale i od Chovance - být čitelné i po letech? Opravdu si prodejci myslí, že pěstiteli je úplně jedno, co si vysadí? Není to škoda, dát si práci s tak kvalitním výpěstkem a pak ho pokazit prázdnou visačkou?

poznáte odrůdu?
poznáte odrůdu?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.181 (?), 25.3.2016 18:50

wink ta druhá je Melodie laugh           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 50.172 (?), 25.3.2016 18:58

Stačí trochu přidat barvy do tiskárny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 25.3.2016 20:13

Bingo!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 62.245 (?), 25.3.2016 20:16

S touto ovocnou školkou jsem měl velmi dobré zkušenosti koncem devadesátých let, protože jako prakticky jediná nabízela jabloně i na vzrůstné podnoži (J - TE - C). Před třemi lety jsem si ve Střílkách objednal znovu, ale byl jsem velmi zklamán, byť visačky byly dobře čitelné

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
JKo - (26) - 140.112 (?), 25.3.2016 20:49
V uplynulém roce jsem si objednal cca 50 stromků z různých školek. Ze Střílek to byla pouze jedna jabloň (Desert) teď na jaře, která jinak nikde jinde nebyla k dostání. V nejlepším stavu byly doručeny stromky ze zahradnictví Zoja, perfektně zabalené nejen v papírové krabici ale i kořeny byly uložené do vlhkých pilin. Naopak nejhůře vypadala zásilka z Kruhu. Odtud přišly stromky pouze obalené fólií s kořeny uloženými na volno v igelitovém pytli. Na druhou stranu musím říci, že se mi od nich neujal pouze jeden stromek a u něj mi bez problému uznali reklamaci. Zásilka ze Střílek přišla také velice pěkně zabalená, stromek visačku měl a dokonce i čitelnou, kořeny také byly uloženy do vlhkých pilin. Co mě ale dost nemile překvapilo bylo poštovné. Při objednávce se totiž nedozvíte, kolik za poštovné zaplatíte - mají pouze napsáno cca 100 až 250 Kč. A poštovné za jeden stromek činilo 230 Kč. A to mi ještě mimochodem za stromek naúčtovali o 10 Kč více než je cena v internetovém obchodě. Ale i tak jsem rád, protože Desert jsem nedokázal někde jinde sehnat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 62.245 (?), 25.3.2016 21:02

Teď se můžete jen modlit, aby objednané odrůdy byly i odrůdami zaslanými....ale to ukáže čas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 182.227 (?), 26.3.2016 5:49

Už jsem to kdysi psal. Podle předpisu dříve mohly být stromky 24 hodin nezaložené, tedy třeba někde naházené na vlečce. A nijak chráněné proti vyschnutí. Jestli Vám zásilka přišla jen zabalená v igelitovém pytli a nebyla zabalená třeba déle než den, dva plus cesta, stromky budou určitě v pořádku a porostou dobře. Piliny se možná přidávají proto, že zásilky balí hodně dní před odesláním a pak už může hrozit přeschnutí. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 182.227 (?), 26.3.2016 6:37

Piliny mi připomněly jeden vtip od p.Lustiga.

Přijde hříšník do pekla a pekelník ho zavede do místnosti, na hostině se stoly prohýbají výborným jídlem, pitím, to přeci není peklo. Pekelník ho tedy zavede do druhého sálu, tam tam ženy, zpěv, zábava v plném proudu. To teda peklo už není vůbec. Zavede jej do dalšího sálu a tam v kotlících se smaží hříšníci, pod kotle se přikládá. No konečně, to je peklo. No jo, ale to je jen pro křesťany, oni to tak chtějí.

Jestli ty piliny nebudou něco podobného.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
JKo - (26) - 140.112 (?), 26.3.2016 7:00
:-) I to je možné. Ať tak nebo tak, navozuje to pocit péče, kterou tomu někdo dal. Samozřejmě, že nakonec je nejdůležitější, zda se chytnou a ne jestli přišly s mašlí. Btw. ten Váš komentář o vyoraných stromcích si pamatuji a vzpomněl jsem si na něj když k nám na náměstí přijela pojízdná prodejna Jukka. Stromky volné ložené na vozíku, tak dovedete představit, jak asi vypadaly - a bez problémů se chytly. Ono to určitě s tím vyschnutím nebude moc horké.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika