Králické jablko - Grulicher Apfel



rbata - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 174.196 (?) 
23.10.2013 22:30, zobrazeno: 6134x

Dobrý den,
Sháním informace o jabloni jménem "králické jablko" a narazil jsem na větu "Kralické. zimní, rozšířeno na sev. Moravě, odolné k mrazu, chorobám a škůdcům." Bohužel po rozklinutí je tam jen článek ve Wordu, ale o Králickém jsem tam nic nenašel.
Máte povědomí, kde by se daly sehnat např. rouby? Jinak Malá pomologie o něm také píše.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.33 (?), 23.10.2013 23:18

V "dendrologii" na netu :
Popis: roste bujně; plody velké, proměnlivého tvaru, žebernaté, citrónově žluté s hnědočerveným líčkem a pruhováním, dužnina žlutavě bílá, tuhá, podřadnější; sklizeň počátkem října, konzumní zralosti dosahuje v XII

Jinak pro získání a informace o starých krajových odrůdách zkuste kontaktovat p.Peška z Bojkovic...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Qesham - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 134.22 (?), 14.11.2015 20:33
Mně se ho podařilo (pravděpodobně) objevit v obci Vlaské (německy Blaschke nebo Walbergsdorf) - malá vesnice, část obce Malá Morava v okrese Šumperk.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 189.156 (?), 17.11.2015 17:12

Našel jsem pár stromů v Podorličí, aspon tedy myslím že to je ono, tak na 90 procent. Mám ho naštěpené, rouby popř. mohu zaslat. Radim Pešek odrůdu Kralické podle mě nemá, ale mohu se mýlit...

           Ing. Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 213.252 (?), 23.11.2015 17:55

Dobrý den,

mám zato, že na jedné jabloni (ze tří) oroubované manželem před cca 25 lety (netuším, kde vzal rouby) mám tento druh. Popis odpovídá až na to, že jablka vypadají jako zralá (ale nesmírně kyselá) už v srpnu, září, a sama padají, neboli se musí sklidit. Většinu používám na křížaly. Nyní v listopadu jsou pěkně vybarvená, viz popis, a "jedlá", chutná, bez té nadměrné kyselosti. Jablka netrpí červivostí ani strupovitostí (nestříkám), v "normálním" létě ale padlím ano (letos při suchu ne).  Bydlím v severozápadních Čechách (Kadaň).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 127.153 (?), 6.2.2024 18:07

Již delší dobu hledám rouby jabloně Králická. Pokud máte možnost mi poskytnout pár roubů, byl bych Vám velmi vdwěčen. Odměna a hrazení nákladů na přepravu je samozřejmostí. Prosím dejte zprávu na vladhov@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika