Kde koupit polokmeny či vysokokmeny



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.106 (?)
9.10.2015 17:29

Zítra je brzo, prodej prostokořených stromků začne až po 15.říjnu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 28.9.2015 21:22

Jestli ony to nebudou z neprodaných stromků ty přerostlé "tříleté špičáky v době nákupu" a tedy na stanovišti už vlastně 5 leté stromky. J každém případě pro správný tvar koruny by nebylo na závadu provést zpětné sesazení pro obnovení juvenilního růstu vytvářejícího přírůstky kosterních větví délky až 1,2 m (strýmka na podnožích A2 i delší).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 80.126 (?), 26.9.2015 21:06

Paulonie na dřevo nedoporučuju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.250 (?), 27.9.2015 18:57

Řešil jsem totéž před cca 4 lety, sháněl jsem vysokokmeny do horských podmínek. Nakonec jsem je nakoupil u Ing. Stanislava Bočka z Vysočiny. Kupoval jsem asi 60 jabloní různých odrůd. Všechny se krásně ujaly a letos už většina z nich měla nějaké plody. Plody opravdu odpovídají uvedeným odrůdám. Tím, že je jeho ovocná školka na Vysočině ve vyšší nadmořské výšce, není problém s odolností stromků. Ing. Boček je ale velmi časově vytížený, takže trochu trvá ho sehnat, ale stojí to zato. Má spoustu vědeckých publikací na téma starých odrůd a ví, co dělá. Jednání bylo velice slušné, pro stromky jsem si byl osobně v jeho školce. Doporučuji jej všem. Ještě bych od něj chtěl vyzkoušet nějaké další odrůdy, ale bohužel je už nemám kam sázet. I. Vícha

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 25.2 (?), 28.9.2015 16:54

Já vám poradím řešení sice až na příští vegetační rok. Ale většinou to nebudete mít od bydliště daleko!  - Co takhle se dohodnout s nejbližší ovocnou školkou v okrese, a udělat běžnou objednávku na odběr polokmenů. Jako případné nejbližší poradní místo pro vás by nakonec mohla být Litomyšl. Vytvořit polokmeny na vhodných podnožích při dostatečně včasné objednávce většinou přijímají všechny ovocné školky. Jen většinou si výsadbový materiál musíte sami odvézt. Ale v dnešní době je nákladních dopravců s hledáním zakázek jistě i u vás dostatek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 25.2 (?), 28.9.2015 17:40

Sice nevím jak jste staří, - jak máte staré a ochotné děti případně vnoučata. Přimlouvám se ze zkušenosti o volbu polokmenů před vysokokmeny. Jde o to, že po výsadbě nějaký čas trvá než stromy začnou plodit a dávat úrodu, a sklizen vysokokmenů není nikdy nic jednoduchého, a léta běží každému člověku, a ochota potomků pomoci sklízet se časem dost mění. Mám sice zaplatpánbů pouze palmety a čtvrkmeny, ale jsme s lepší polovičkou dřívenarození sami, děti si přijedou natrhat max bedničku.  -  Jinak jak u polokmenů tak vysokokmenů počítejte se sponem výsadby min. 4 x 8 m

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 77.130 (?), 9.10.2015 17:25
Moc děkuji za rady, zítra zajedeme do Jaroměře, když nebude co by se nám hodilo, zkusím tu ovocnou školku. Snad se nám zadaří.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.106 (?), 9.10.2015 17:29

Zítra je brzo, prodej prostokořených stromků začne až po 15.říjnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 25.2 (?), 10.10.2015 12:53

Ano Stando - oficiální prodeje všeobecně začínají po 15.10. prakticky každoročně.  Ale naorávka, a příprava k prodeji se děje cca tři až pět dnů předem, aby bylo co nabízet. A v podstatě, se jedná o informaci o nabízených odrůdách, které budou v nabídce. Přeji štěstí ve výběru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.106 (?), 10.10.2015 13:04

Nevím, budu si muset najít a nastudovat příslušný předpis, který kontroluje ÚKZÚZ a podle nějž vyorávání a odlisťování stromků může začít až 15.10.  a tedy, že 15.10. lze prodávat jen to co se v ten den vyorá a odlistí. Nebo taky to co ve školce zbylo od jara v zakládce a pouze se před zákazníkem odlistí. Samozřejmě, že v malých produkčních školkách si můžete s majitelem projít porosty a na vybrané stromky dát návěsky "zamluveno pan xy".

Většina solidních školek zahajuje podzimní prodejní sezónu "třetí sobotu v říjnu", internetové prodeje pak začínají rozesílání hlavně k prvnímu pracovnímu dni v listopadu (objednávky přijímají ale hned jak od ÚKZÚZ dostanou povolení tisklnout návěsky s číslem šarže).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 54.2 (?), 10.10.2015 22:02

Zajeďte do Plzně, tam už se prodává po Václavu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika