Kde je dobrá Ovocná školka, kde dobře poradí



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?)
2.9.2014 23:27

Pak je ještě samostatná kategorie překupníků, kteří kazí jméno "prvovýrobcům".

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 9.154 (?), 14.3.2012 17:10, zobrazeno: 23759x

Dobrý den

Hledám dobrou Ovocnou školku, kde by dobře poradili s ovocnými stromky a keři a kde mají i jejich dobrý výběr... v Praze- Východ..

Podělite se o zkušenost, kde jsou profesionály...

Radovan Vančura

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 14.3.2012 17:47

Radu nehledejte u školkaře. Je to stejné, jako kdybyste hledal radu u pekaře pečoucího 5 druhů rohlíků, aby Vám poradil pečivo které máte kupovat a jíst. Těžko bude radit druhy, které nepeče.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 9.154 (?), 14.3.2012 18:09

Jasné... to je jasné...

Bylo to spíše míněno ta, kde je ovocnářská školka, kde mají slušný výběr a nesou tam zastydlí prodejem starých odrůd, na které jsou zvyklý...

tak to to bylo myšleno...

Ale díky...

Poradí tedy někdo nějakou konkrétní adresu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 25.2 (?), 16.3.2012 19:53

V tom připadě je rada jednoducha.Stači se podivat do ovocnych školek Ovocnařske unie.A je lhostejno zda se jedna přimo VUOH Holovousy nebo Fytos Plzen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 11.166 (?), 2.9.2014 15:53

Dovolím si tvrdit, že se pletete. Kdo jiný má tak velký přehled o odrůdách než školkař. Jedině školkařům přejde přes ruce tolik odrůd a on je prostě musí znát a proto dokáže dobře poradit. Pokud narážíte na situaci, kdy doporučuje to co má, tak to do jisté míry platí, ale většinou je to tak, že takový základ pro úplného laika má každá školka, a pokud chce zákazník něco speciálního, tak se po tom pídí sám. Alespoň my máme takové zkušenosti. A pokud zákazník hledá něco co my nemáme, tak se snažíme poradit, kde takový stromek najde. Mezi školkaři není žádná nevraživost a drtivá konkurence. Školkaři si často pomáhají navzájem a obchodují spolu a také si přeposílají zákazníky. Takže pokud chce zákazník opravdu poradit, ať se zeptá školkaře. Nepleťte si školkaře s pojišťovákem nebo prodejcem elektroniky. Pro nás je mnohem důležitejší, když zákazník odchází spokojený třeba jenom s dobrou radou, než se zbožím, které nechtěl.

Rostislav Kubáček, Ovocná školka a sady Střílky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 2.9.2014 22:11

Já vůbec nevyčítám školkaři, že doporučuje to, co má, obzvlášť, když je současně maloprodejcem. Je to přirozené, vždyť by jinak byl sám proti sobě. Jenom si nemyslím, že je vždy objektivním rádcem, stejně jako provozovatel palírny nemusí být nejlepším odborníkem na přípravu špičkového kvasu. 
    Předposlední Vaši větu bych parafrázoval: "Nepleťte si školkaře s prodejcem ovocných stromků..."  Stačí si na chvíli stoupnout u prodejního stánku a tiše naslouchat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 2.9.2014 23:27

Pak je ještě samostatná kategorie překupníků, kteří kazí jméno "prvovýrobcům".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 210.97 (?), 21.9.2014 4:30

Dobrý den p. R. Kubáček

Je pravdou, že Vaše školka patří mezi ty odborné i když k mé lítosti jste silně zredukovali odrudovou skladbu a je mi jasné že jsou v tom patenty. Mám z Vaší školky stromky, se kterými jsem doposud spokojený a hlavně nemohu zapomenout na Diadém, který jsem sehnal u Vás.

Ale musíme si dát ruku na srdce.Každý výrobce se bude snažit prodat za každou cenu své výrobky.

Jelikož se pohybuji v ovocnářství přes 20 let a dělal jsem i 3 roky v ovocné školce tak vím jaká je praxe.

Nikde neexistuje nařízení, že zákrsky musí mít zakrslé podnože a naopak. Je běžnou praxí, že školkař bez jakéhokoliv postihu a svědomí prodává zákrsky na A2 či semenáčích a jsou školkaři co starší stromky na M9 či JTEH prodávají po vyvětvení jako ČK a i PK. Nebudu zde jmenovat školky u. kterých jsem to pozoroval.

Znám i praktiky školkařů jak před kontrolou UKZUS před vyoráváním stromků se rychle otrhávaly listy napadené mozaikou a z řádku vystříhavaly šarkární peckoviny a kontrolor šel ještě domú se stromkami v ruce.

Je fakt, že púdní únava a karanténní oblast je pro školkaře jedna z nočních múr. Proto to někteří školkaři řeší, aby měli lepší výsledky a to i v kvalitě bujnou podnoží a problém vyřeší výškou kminku.

Bylo by dobré kdyby sami jste upozorňovali na nekalé školky a chránili si svou pověst.

           sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 50.213 (?), 14.3.2012 20:41

Co takhle Hruška Velim? Co mám informace, jsou dobří.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 9.97 (?), 15.3.2012 5:24

Také jezdím do Velimi nakupovat a jsem spokojený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika