Karneval



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.36 (?)
25.9.2016 19:05
Pre p.Jiřího : Nie som si vedomý že by som tu niekedy písal o tom skladovaní do apríla. Realita je skôr taká, že Karneval je najlepší v decembri, vo februári už veľmi stráca kvalitu, plody vädnú, strácajú pružnosť, aj keď nemúčnatejú. Do toho apríla by Karneval aj vydržal, ale už v nevábnom stave. V mojich podmienkach ho treba skonzumovať do konca januára. IH
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
               
host - 192.253 (?), 9.3.2012 17:40

Ještě se vrátím ke Karnevalu.Jsou to opravdu pěkná jablka, právě teď jsem jedno konzumoval.Zdá se, že je v plné konzumní zralosti.Chuť je nasládlejší, ale jsou tam i pěkné kyselinky, chuťově je vyrovnané.Sirius zatím nechávám, zkusím jak dlouho vydrží.Zatím nevadne, stejně jako Karneval , Admirál, Granny Smith, Breaburn,Meteor, Topaz , Pink Lady a některé další odrůdy.Orion už trochu vadne stejně jako Opál, ten o trochu méně. Samozřejmně drží i některé starší odrůdy jako Idared, Melrose,Melrouge, některé mutace Jonagoldu a Fuji.  Jihovýchodní Morava           Tonda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 70.240 (?), 19.11.2013 17:05

Máte nějaké nové poznatky o této odrůdě? Nebo je to jen "karnevalová atrakce"? Doporučili by jste nákup stromku, díky vysoké kvalitě plodů z vlastní zkušenosti, nebo je to jen průměr?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.208 (?), 19.11.2013 17:18

Rovnako aj mňa by zaujímal názor na túto odrodu niekoho kto ju reálne pestuje aj konzumuje  :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.137 (?), 25.9.2016 8:36
Karneval - jablká sa až teraz začínajú sfarbovať do typickej "karnevalovej" kresby. Len škoda, že chuťové kvality pokrivkávajú za vizuálnym efektom... IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 25.9.2016 11:29

Pokud i v Blavě chuťově Karneval pokulhává, nevidím v něm pespektivu. U nás jsou plody drobné a nedobré. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 25.9.2016 15:20

Nedokážu si to srovnat v hlavě po takových negativních hodnoceních.  Loňského roku v prosinci jsem ochutnával Karneval vypěstovaný ve Střížovicích a chutˇ mi připadala skvělá, řekl bych delikatesní. V mém osobním hodnocení skončil na třetím místě, hned za prvním Siriusem a za druhým Orionem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.16 (?), 25.9.2016 16:47
No, aby zasa nedošlo k nedorozumeniu. Nenapísal som že Karneval je zlý, len to že chuťovo zaostáva za výzorom. Myslel som to tak, že výzor je excelentný (naozaj nádhera, a navyše si ho ťažko pomýliť s inou odrodou, je "svůj" ako spieva božský K.G., ktorý zhodou okolností spieva aj o Lady Karneval :-), ale chuť je podľa mňa len "dobrá". U mňa (mimochodom záhradu mám asi 100km od Bratislavy a už len pri predstave že by som býval v meste ma oblieva studený pot) nie je ani drobný a ani nechutný ako ho popisuje dr.Vysloužil, ale predsa len chuťovo zaostáva za mojimi favoritmi (Jonagored, Rubinola, Jonathan, Coxova,Admiral, Bohemia,Desert...). Asi je to tým že mi akosi "nerežú" kyselkavejšie jablká, a Karneval medzi ne patrí. Ale prepadák to určite nie je, rozhodne nechcem nikoho odrádzať od jeho pestovania. Je možné že pre niekoho bude dokonca chutnejší než tie sladšie odrody. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 25.9.2016 18:38

Tím se mnohé vysvětluje, pane Hlavatý. Navíc mám svoje vysvětlení takové, že odrůdy s výraznou sladkou chutí jako např. Sirius a Orion, dokáží na nějaký čas ochromit určité chuťové buňky natolik, že v následné degustaci po nich propadne mnoho odrůd,  ověřeno to mám na mnou jinak oblíbeném Rubínu a Bohemii. Při jejich pojídání jsem cítil v ústech jen jakousi trpkost. Ale Karneval kupodivu v následné degustaci po "slaďˇácích" obstál na jedničku a tím si mne získal. Dále mne překvapilo, že jej u Vás skladujete až do Apríla. To je další plus do jeho hodnocení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.36 (?), 25.9.2016 19:05
Pre p.Jiřího : Nie som si vedomý že by som tu niekedy písal o tom skladovaní do apríla. Realita je skôr taká, že Karneval je najlepší v decembri, vo februári už veľmi stráca kvalitu, plody vädnú, strácajú pružnosť, aj keď nemúčnatejú. Do toho apríla by Karneval aj vydržal, ale už v nevábnom stave. V mojich podmienkach ho treba skonzumovať do konca januára. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 25.9.2016 20:58

Měl jsem na mysli Váš příspěvek ze dne 9.4. 2016 ve vlákně Topaz nepřekonaný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika