Kalendář - postřiky, řez, hnojiva apod



host - 248.23 (?)
27.7.2016 18:52

Něco je i tady na "zahradě" v "kalendáři"... Jinak záleží na konkrétních podmínkách i odrůdách, které pěstujete.            Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 127.19 (?), 27.7.2016 11:42, zobrazeno: 9223x

Zdravím,

existuje pro laiky jako jsem já nějaký jednoduchý přehledný kalendář pro ovoce, révu apod., kde by bylo vidět, že tady je potřeba stříkat jabloně proti strupovitosti, broskve proti kadeřavosti, révu na plísně apod.

Jednoduše přehled druhů ovoce v měsících a vhodných postřiků, řezu, přihnojení apod.

Je jasné, že jsou třebas resistentní odrůdy, které nevyžadují postřiky, ale to už by mělo být na každém, aby si podobné výjimky přizpůsobil pěstovaným odrůdám. Jde mi spíše o obecná pravidla.

Mě osobně by to hodně pomohlo, kdyby takový přehled existoval a měl bych se čeho držet. Teď jako laik spíše zpětně zjišťuji, na co jsem zapomněl... :-(

Děkuji za tip nebo reakci, michal

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 27.7.2016 13:01
Takový kalendář bych kdysi taky považoval za užitečný, ostatně Šrot ve svých 1000 radách ho uvedl pod heslem Kalendář ochrany ovocných stromů, nebo tak nějak. Dnes ale vidím, že taková univerzální kuchařka v praxi nefunguje. 1. Termíny jednotlivých postřiků se výrazně liší nejen místo od místa, ale i v jednotlivých letech na stejné lokalitě 2. Existují choroby, které jsou někde kalamitní, jinde se nevyskytuje. Např. jabloňové padlí je u nás prakticky neznámé. 3 Velká část škůdců a chorob sice působí nějaké škody, ale ochrana proti nim většinou není nezbytná. Namátkou: mery, mšice, květopas, dírkovitost listů, hálčivci, puchrovitost a plno jiných. Každý takový návod by měl minimálně dva nedostatky: - neobsáhl by zdaleka všechny hrozící nemoci a škudce - na druhé straně by nepřímo nutil pěstitele k aplikaci chemie - často zbytečné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 136.2 (?), 27.7.2016 13:56

Na agromanual u bývá vždy s mírným předstihem doporučená ochrana sadů, vinic, zahrad, polních kultur na dva měsíce dopředu. Řez a zelené práce ve vinici uvedeny nejsou. Občas, když si nevím rady, nakouknu - jsou tam i přípravky, které jsou pro to které období vhodné.

A pane doktore, že téměř neznáte padlí, vám závidím... i když se to nemá. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 127.19 (?), 27.7.2016 14:24

Mě by to určitě pomohlo, minimálně bych věděl, že je pořeba na něco dát pozor a zjistit si více o oblasti, odrůdě, okolnostech apod.

Teď se to snažím nějak vygooglit a vysbírat z internetu, ale občas na něco zapomenu. Pro někoho jsou to již banálía a základní informace, a já kolikrát ani nevím, že něco takového existuje. ;-)

m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 27.7.2016 14:45

Buďte Vy tím průkopníkemwink! SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 127.19 (?), 27.7.2016 15:36

U mě ale není ta znalost a zkušenost ;-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.23 (?), 27.7.2016 18:52

Něco je i tady na "zahradě" v "kalendáři"... Jinak záleží na konkrétních podmínkách i odrůdách, které pěstujete.            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.163 (?), 27.7.2016 18:43
Môžete použiť informácie, ktoré na netovej stránke Floraservis píše ing.Matlák (kliknúť v googli na "Floraservis" a potom na "Aktuality"). Je tam prehľad na každý týždeň, ktoré postreky a ktorých druhov ovocia a zeleniny sú práve aktuálne. Sú tam uvedené ovocniny, vinič, zelenina i okrasné rastliny. Je to ale "šité" na územie Slovenska. Rokmi ako získate skúsenosti tak sa už riadite najmä nimi, máte svoje osvedčené postupy a termíny. Ja si tam pozerám hlavne signalizačné termíny postrekov proti obom generáciám obaľovačov. Je tiež potrebné nezaspať dobu a mať prehľad o novinkách v oblasti ochrany rastlín. Ja si už viac rokov vediem presné záznamy o vykonaných postrekoch (termín a použité prípravky), čo určite robia mnohí záhradkári. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika