Jesenno - zimné práce



Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?)
15.12.2016 13:08

Ad 1: protože nemám produkční sad s maximem stromů, je posekané trávy přebytek a část jde na kompost. Také proto, že si netroufám ke stromům dát větší vrstvu trávy, než cca.30cm kvůli nadměrným teplotám při zapaření.

Ad2: primárně mi jde o omezení odpařování a maximální využití živin stromem při přihnojování. Takže trávu rovnou pod stromy a zpravidla na jaře zbytky rozložené trávy na kompost.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 14.170 (?), 13.12.2016 22:36

Největší populace myší jsou pod víceletými kulturami. Třeba orání vojtěšky je masakr.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.132 (?), 13.12.2016 23:28

Nakratko pokoseny travnik vyborne prijima vodu pocas prudkych dazdov. Mozno v tom hraju ulohu pritomne dazdovky. Toto moze byt vyhodou pre zavlahu stromov. Ked vypustam vodu z bazena mimo travnik tak steka mimo, daleko od miesta vypustania. Ak ju vypustam do travnika tak sa straca v blizkosti miesta vypustania. Dazdovky povazujem za neskodne organizmy v travniku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.207 (?), 14.12.2016 16:22

Dešťovky jsou nejen neškodné, nýbrž velmi prospěšné organizmy. Myslím, že jímavost trávníku při prudkých deštích souvisí i s jinými faktory, hlavně se strukturou samotného drnu. Velký význam při silných deštích má trávník i v tom, že zabrání rozbahnění půdy. Na druhé straně při nedostatku srážek (což bývá v posledních letech možná palčivější problém) tráva část vody spotřebuje. Což pro závlahu stromů výhodou není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 14.12.2016 17:07

Tráva samozřejmě část vody spotřebuje, na druhé straně záleží i na výšce trávy, neboť ve vyšší a hustější trávě se vytvoří větší množství rosy, déle se v trávě udrží v počátcích nového dne a povrch půdy tak razantně neprosychá. Nejlépe je to vidět v posledních horkých létech, kdy nakrátko střižená tráva takzvaně vyhoří, tedy trávní drn úplně vyschne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 15.12.2016 11:46

To všechno jsou hezké teorie. Já mám v sadu taky trávu, protože jsem líný plet a herbicidy používat nechci, taky se nerad brodím v blátě.. Ale nejlepším důkazem - co je lepší - je chování profesionálů, protože ti jsou na míře a kvalitě výnosů finančně závislí.  No a v produkčních sadech není pod stromy trávník, nýbrž úhor. Tráva je jen v meziřadí - kvůli technice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 15.12.2016 12:19

v produkčních sadech není pod stromy trávník   naprosto souhlasím, vždyť kromě vody trávník spotřebuje i nemálo živin. To je také hlavní důvod, proč pod stromy ukládám posekanou trávu, aby trávník vyhnil a případně dodané hnojivo bezezbytku využil strom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 15.12.2016 12:30

1. Zužitkuje pod stromy posekanou trávu beze zbytku, nebo musíte část odklidit, třeba na kompost?

2. Je vhodnější dát trávu pod stromy (s ohledem na vytvoření úkrytu pro škůdce, ale zase omezení odpařování), nebo je výhodnější ji zkompostovat a až pak ji dát pod stromy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 15.12.2016 13:08

Ad 1: protože nemám produkční sad s maximem stromů, je posekané trávy přebytek a část jde na kompost. Také proto, že si netroufám ke stromům dát větší vrstvu trávy, než cca.30cm kvůli nadměrným teplotám při zapaření.

Ad2: primárně mi jde o omezení odpařování a maximální využití živin stromem při přihnojování. Takže trávu rovnou pod stromy a zpravidla na jaře zbytky rozložené trávy na kompost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 15.12.2016 13:38

Díky, tak jsem si myslel. Hodlám to taky tak provozovat, ale zarazilo mě, že někteří odmítavě vystupují proti posekané trávě pod stromy, že slimáci, že hraboši, že hmyzáci, že nebudou moct dýchat... ale pokud máte pozitivní zkušenost, tož výborně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 152.253 (?), 15.12.2016 12:49

Co je více ekonomické při ošetřování produkčních sadů?
Černý úhor, herbicidní nebo časté sekání trávy?

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika