Je tento materiál dobrý k mulčování



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?)
24.11.2014 22:44

Asi tak. Hlavní význam hrabání listí je, dle mého,  estetický. Někdo ještě doporučuje před opadem listí postřik 5% močovinou. Něco vezmou stromy do jarního rozjezdu, zbytek napomůže rozpadnutí listů na zemi. Já to většinou nestihnu, protože poslední jablka trhám až v listopadu, často až po opadu listí. Poprvé jsem postřik provedl 2012 (nebylo co sklízet), podruhé letos, jelikož jsem měl všechno sklizené už  28. října. Měl jsem obavu, že následkem toho postřiku zůstalo listí na stromech, ale pak jsem se uklidnil, jelikož listí letos neopadalo všude. Prostě divný rok.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 24.11.2014 22:44

Asi tak. Hlavní význam hrabání listí je, dle mého,  estetický. Někdo ještě doporučuje před opadem listí postřik 5% močovinou. Něco vezmou stromy do jarního rozjezdu, zbytek napomůže rozpadnutí listů na zemi. Já to většinou nestihnu, protože poslední jablka trhám až v listopadu, často až po opadu listí. Poprvé jsem postřik provedl 2012 (nebylo co sklízet), podruhé letos, jelikož jsem měl všechno sklizené už  28. října. Měl jsem obavu, že následkem toho postřiku zůstalo listí na stromech, ale pak jsem se uklidnil, jelikož listí letos neopadalo všude. Prostě divný rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 192.76 (?), 25.11.2014 6:05

Díky za rady.Soused má docela neudržovaný sad, takže to pak má vliv i na mé stromy. S hrabáním se dávno neobtěžuji. Pokud to jde alespoň trochu suché, vše posekám sekačkou. 2 mouchy jednou ranou. Udělám tedy to mělké obrytí kolem stromů. Je možné to zároveň povápnit mletým vápencem? Myslím celou zahradu i kolem stromů. Ještě jsem chtěl dle rady postříkat po opadu listí broskve kuprikolem, má to význam?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 25.11.2014 7:32

Mletý vápenec dávejte na trávník, který jste předtím přeběhl sekačkou se sběrem do koše. Pokud by jste vápnil na listí, dělal by jste opačnou práci co udělá močovina - močovina urychlí úklid žížalami a rozpad × vápno zpomalí. Pokud chcete vápnit bez uklízení, počkejte tak na oblevu v únoru, kdy už mají žížaly "uklizeno".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 25.11.2014 13:06

Hlavně si nejprve zjistěte, jestli vůbec vápnit potřebujete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 114.3 (?), 25.11.2014 15:00

Presne tak. Hlavne ak u vas mate tvrdu vodu s ph 8. Ta moze v obdobi sucha, ked polievate zo studne, dost skodit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 2.12.2014 11:56

Často vidím velké kopy mokrého plesnivého, uvnitř hnijícího mulče na kmenech. Není divu, že se takto opečovávaným stromům příliš nedaří- zvláště těm, které mají místo srůstu těsně nad povrchem. I doporučované obrývání má svá ůskalí-je tu nebezpečí poranění kořenů. Já důkladně vyhrabu žel. hráběmi, podle potřeby pohodím dol. vápencem nebo popelem... A že někteří sousedé přemýšlí či pracují jinak? Soused si nečistí zuby, tak já taky ne?  Skalík Petr, Chropyně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 157.100 (?), 2.12.2014 12:03

Soused si nečistí zuby, tak já taky ne?

Sousedovo nečištění zubů nijak nezvyšuje riziko zubního kazu ve Vašich ústech

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 6.7 (?), 2.12.2014 12:57

obryvanim stromku poskodite vrchne, menej cenne korene. Stromku to neublizi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jaroslav u Prahy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 138.217 (?), 2.12.2014 13:55

Podzimní postřik Kuprikolem se doporučuje proti kadeřavosti, já při tom stříknu celou zahradu, je to univerzální ochrana proti houbovým chorobám. Na jaře aplikuji proti kadeřavosti 2. postřik odlišnou látkou a divím se, jak se listí kroutí! J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika