Jakou jabloň vybrat?



host - 180.82 (?) 
30.5.2014 14:18, zobrazeno: 5477x

Dobrý den, v jabloních ani jiných stromech se vůbec nevyznám. Napadlo mě darovat jabloň, případně jiný ovocný strom, kamarádce jako svatební dar. Chystají se stavět baráček a strom mi přišel jako vhodná památka na svatební den. Bohužel jsem zjistila, že vybrat jabloň vůbec není jednoduché. Svatba bude začátkem července, ale počítám, že k zasazení stromku by se dostali až tak v průběhu srpna. Je možné koupit strom a zasadit ho až za dva měsíce? Lokalita Ústí nad Labem. Stromek raději menšího vzrůstu a nenáročný na údržbu (kamarádka taky není zdatná zahradnice).

Děkuji za případné rady a doufám, že nakonec něco vyberu...:-)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 220.242 (?), 30.5.2014 15:22

Školkaři prodávající ovocné stromky mohou odlisťovat a vyorávat své výpěstky až v říjnu. Tudíž dříve prostokořenný stromek u nich nekoupíte.
V některých ovocných školkách i zahradních centrech však prodávají celoročně i kontejnerované ovocné stromky (v květináčích).  To byste se musela domluvit tam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 141.14 (?), 1.6.2014 12:35

Vaše požadavky splní kontejnerovaný ovocný stromek (ve velkém květináči). Jsou ovšem dražší. Do výsadby jej uchováte v létě v polostínu s přiměřenou zálivkou (2x týdně).

Výsadbu provedete kdykoliv do zámrzu (v srpnu... do listopadu).

Odrůdu doporučuji podzimní - raně zimní, rezistentní (není třeba příliš postřikovat): Rubinola, Rajka, Lotos... Ostatní Vám poradí prodejce ve školce. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:33
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:15
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika