Jaké internetové školky?



host - 105.112 (?) 
25.9.2014 17:45, zobrazeno: 4719x

Máte někdo zkušenosti s nákupem ovocných stromků ze školek po internetu? A jaké jsou nejověřenější a mají nejlepší výběr? Díky. Adam

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 209.228 (?), 26.9.2014 20:28

Několik zkušeností mám:

prodejstromku.cz

Mají hodně široký sortiment, několikrát jsem nakupoval a spokojenost, hlavně odpovídají na maily..

nazazvorce.cz

Též OK, ale trošku vázla komunikace a nemají u stromků z nepochopitelných důvodů uvedeny podnože, jakoby to bylo něco nedůležitého.

Ovocní školka Strážnice - doporučuji

Poštovné většinou kolem 200,-. Osobně bych ale doporučoval si pro stromky přijet sám do blízké školky, přeci jenom vidím co kupuju a vyberu si nejlépe rostlé a bez poškození - odřený kmínek apod.

Většinou to je stejně kompromis, protože se málokdy stane, že by jediná školka nabízela přesně ty odrůdy které chci a ještě na požadovaných podnožích.

Stromky přepravu poštou většinou přežijí dobře, záleží, jak dobře se jim to zrovna chce zabalit. Z tohoto hlediska určitě doporučuji školku v Uherském Ostrohu (prodejstromku.cz). Ihned jak stromky přijdou, dát do kbelíku se směsí vody a hlíny nebo založit do záhonu. Ještě se nastalo, že by se mi některý stomek neujal, jedna broskev ze zahradnictví na zázvorce Cresthaven na tom byla dost bídně - svraštělá kůra a polozaschlé pupeny, přežila díky tomu, že jsem ji sázel na jaře, na podzim by neměla šanci..

Co chcete konkrétně kupovat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 105.112 (?), 28.9.2014 17:18

Zdravím. Konkrétně švestku, meruňku, broskev a nějakou třešeň a pak různé keře - borůvku, ostružinu, malinu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 213.119 (?), 28.9.2014 18:42

to není konkrétní, toto mají snad všude.  Chtělo by to názvy odrůd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.95 (?), 26.9.2014 20:52

Doporučuji Strážnici, kvalitní a dobře zabalené silné stromky. Spokojená jsem byla i se stromky ze školky p.Šťastného. Uváděný "prodej stromků" jsem ještě nevyzkoušela, neměli požadované na středně vzrůstné podnoži.    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 179.174 (?), 28.9.2014 19:02
Já doporučuji Zahradnictví Zoja stromky silné, krásně rostlé. Dobře balené. Dobrá domluva i nám sehnali podnož jakou jsem potřebovala.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika