Jak vám letos odkvetly jádroviny



Stránky: 1,  2,  3   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 77.141 (?) 
28.5.2014 13:40, zobrazeno: 17880x

Letos jsem byl nemile překvapen, kolik květenství na jabloních a hrušni odkvetlo naplano.Přitom tolik včelek jako letos jsem na zahradě dlouho neviděl..Teplota při květu skoro stabilní 18÷20 *C bez deště.Nejlépe odkvetly květy ve spodních částech korunek.Čím výše tím hůře..Možná to bylo způsobeno v mé lokalitě mrazem -3 *C při květu hrušně a pokročilém růžovém poupěti u jabloní.Možná jsem parafinovým svícemi zabránil více škodám.
Nejlépe odkvetly jako vždy Gloster, Akane (oba loni nezklamaly i při deštivém počasí) dále Cherry Cox.(dlouhá doba kvetení).Celkově jsem zatím spokojen.Zaznamenali jste tento jev i ostatní? - Mičurin II (470 m).

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 28.5.2014 14:08

U nás to nemohu potvrdit. Že pomrznou meruňky a broskve v a po odkvětu, jsem v celku čekal. že bude o trochu slabší násada některých loni přeplozených švestek, taky. Co se týče jádrovin, tam problém nebyl. Hrušně odkvetly naopak lépe než jindy, dokonce snad přistoupím k probírce. Jabloně odkvetly a nasadily víceméně standartně, některé - po mimořádné úrodě loni, např Otava a Rubinola - kvetly o dost méně.  Ale jinak dobrý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 28.5.2014 14:20

U mne byla situace s druhou vlnou jarních mrazů na začátku května, čili v době v době kvetení, obdobná (až -3°C). Žádnou protimrazovou ochranu jsem u ovocných stromů neprováděl. U jabloní, které to zasáhlo v prvé polovině kvetení je i přes dílčí propad okvětí násada plůdků velmi slušná. Hrušně to zasáhlo ve fázi dokvétání a zárodky plůdků zcela opadaly. U třešní je násada plodů tak 30% (zázrak!), slivoně odhadem taky 30%, broskvoně to samozřejmě odskákaly s hodnotou 0%.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 24.167 (?), 28.5.2014 14:54

Jabloně zakvetly mohutně, plůdky nasadily jen průměrně, u některých cv mi to nevadí, protože loni byla úroda nadprůměrná (Melodie, Florina, Rezista). Po červnovém propadu plůdku už asi nebudu muset jednotit.

Hrušně vypadají velmi pěkně.

Broskvoně po loňské nadúrodě jsou slabší, ostatní peckoviny 10-20% loňské úrody, jen Čačanská lepotica je nasazena silně.

Včely jsou u nás silně zdecimovány varoázou, spoléhám na čmeláčky a ostatní hmyz. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 31.134 (?), 28.5.2014 16:04

Niektoré odrody si dali tento rok u mňa z nepochopiťeľných dôvodov pauzu.Popri tom vlani neboli nijak preťažené, mali dostatočné prírastky, zdravé listy bez príznakov nejakého deficitu, počasie v období kvitnutia bolo ideálne a napriek tomu minimálne kvitli, a aj to málo po odkvitnutí opadlo.Z hrušiek odrody-Bohemika, Dicolor a Grosdemange, z jabloní Melodie a čo ma najviac prekvapilo Selena.Včiel bolo ako po iné roky, a ostatné odrody sú obsypané ako zvyčajne.Po takomto niečom môže človek iba pokrčiť plecami a dúfať v budúcu úrodu.  Stano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 14.199 (?), 28.5.2014 15:48

Jste žabaři, -7. Třešně žádné, mirabelky 2, z toho jedna nakouslá. Višní několik, úžeh. Jabko sem tam. Ořešák zmrzl po 10 letech definitivně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 28.5.2014 16:48

Jablka budu protrhávat, třešní až moc, švestek hodně, jen meruňka má málo. Golden Delicious v posledních letech má střídavě (letos skoro nic), tak pojede. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 94.249 (?), 28.5.2014 19:13

Třešně, švestky a meruňky jsou peckoviny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 28.5.2014 19:57

Děkujeme za upozornění.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 28.5.2014 20:06

Pro mě letos zatím úroda velmi dobrá, Golden, Starkrimson, Gloster, Rubín, ale třeba i Malinové hornokrajské, mi ve městě odkvetly slušně,ale na venkově mi úrodu jablek zdecimoval květopas, Čačanská, Zelená renkl., Král. Viktorie přeplozené, Černošická má málo. Meruňky 2plody na celém stromu, ořechy nebudou žádné, u broskvoní budu muset protrhávat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika