Jak ochranit stromky pred okusem srnami



host - 177.130 (?) 
26.4.2015 15:14, zobrazeno: 5779x

Prosim o radu, cim by bylo nejlepsi zabranit srnam v okusu ovocnych stromku. Stromky mam obalene umelohmotnym pletivem i korunky, jsou to male stromky zakrsky. Srny, predpokladam ze to jsou ony, nikdy jsem je nevidela, zahrada ja na konci vesnice, mi stahnou pletivo, odrou stromek a potom mu jeste rozedrou kminek. Loni jsem vymenila nekolik stromku. Letos uz mam zase 3 dvoulete okousane. Broskev, jablon jsem musela vymenit. Hrusen je poskozena mene, zatim nechavam. Zahrada je oplocena. Jen na jednom, nejzassim konci je asi lmetrove misto bez plotu. Ma nekdo zkusenost, cim srnam zprotivit moje stromky, co by bylo nejlepsi pouzit?                  Mary

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 240.105 (?), 26.4.2015 19:38

Umělohmotné pletivo v různých kusech navěšené do korunky a napíchané na chatrných tyčkách okolo stromků používá jako ochranu proti zvěři moje tchýně na chalupě. Nic poničeného od zvěře jsme tam nikdy neviděli, ale musí to tam být. A ačkoli já jsem ochotná použít a zrecyklovat kde co, toto vypadá opravdu strašně. Proto se letos chystáme na výrobu něčeho bytelnějšího, z pořádných kolíků svázaných nahoře a drátěného plotového nebo lesnického pletiva.

inspirace
inspirace
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.114 (?), 26.4.2015 20:16
To dělají srnci, vytloukají si paroží. Proti okusu je dobrý aversol, a když si spravíte plot, tak budete mít po problému - metr plotu stojí pár kaček.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.10 (?), 4.5.2015 14:30

Dobrý deň, neviem koľko stromkov máte na pozemku, ku nám sa dostala pred dvoma rokmi vysoká - lane, jelene a tej neprekážal ani plot o výške 1,6 a stomky na M9 čo mali rodiť obžrali všetky kvetné puky aj s mladými konárikmi úroda na dva roky nikde a len ťažko sa potom tvarujú volné vretená, keď po ohryze vám to rastie ako divina. Najlepší pomocník je elektrický oplotok investícia je väčšia, ale úspech 100%. Už len pred páskami majú rešpekt ani nemusia byť neskôr pod prúdom. Tá robota s jednotlivými ohrádkami je väčšia no lacnejšia. Ja len toľko, že kto vymyslel ten oplotok tak klobúk dole ako to zaberá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika