Jabloň - neduživá, světle zelené listy



host - 197.150 (?) 
12.7.2014 17:48, zobrazeno: 5795x

Dobrý den, mám jabloň, která vždy dobře prospívala. Až letos, po 7 letech, je taková neduživá, listy jsou světle zelené, některé napůl suché. Letošní přírustky max. 1-2 cm, nebo žádné (na vrcholcích větví je jen pár listů). Plody stromek má, ovšem také nic moc. Cca 6 metrů vedle je další jabloň (jiná odrůda) a ta je úplně v pohodě (tmavě zelené, husté listy, přírustky letos už i 20 cm...). Můžete mi prosím nědo říct, co té jabloni je? Můžu jí nějak pomoci? Zkusil jsem hnojivou zálivku - projevilo se to ale jen na trávě pod jabloní (zhoustla a rostla rychleji než ostatní). Jabloň na to nijak nezareagovala. 

Děkuji, Martin z Českých Budějovic

Detail jabloně
Detail jabloně
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.43 (?), 12.7.2014 21:07

Toto mi letos udělala Vanda. Na první pohled žádné viditelné mechanické poškození, ale listy světlé - do žluta s červenými okraji, nulové přírůstky - hnojivý mix nijak nepomohl. Dnes jsem koukal na patu kmínku - kůra změklá, houbovitá, nekrotizuje, dá se odloupnout - vypadá to na rakovinu. Podnož J-TE-E.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 197.150 (?), 12.7.2014 21:22

Děkuji za info. Byl jsem se podívat na kmínek a je to přesně, jak píšete - kůra změklá, houbovitá a dá se odloupnout. Předpokládám, že to již nijak nezachráním, že? Nevíte, jestli na to samé místo můžu dát jinou jabloň, až tato zajde?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 210.146 (?), 5.8.2014 3:19

Zdravím

Pokud můžete 100% vyloučit poškození stromku hryzcem nebo uhnilými kořeny tak Váš stromek trpí podvýživou nebo přemokřenou studenou jílovitou půdou.jestli je to půdou tak jí musíte kypřit a na jaře přihnojit ledkem. Je možná i nekroza kury, ale to by jste rozhodně viděl. V dnešní době zkuste krystalonem přihnojit postřikem na list třeba i smočit konvý celý stromek. Jestli na to zareaguje tak je problém ve výživě púdy.

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika