Jablko Red Devil



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 189.87 (?) 
15.3.2012 11:30, zobrazeno: 53264x

Zdravím všetkých domácich pestovateľov jabloní, PLANTEX Veselé (Veselé pri Piešťanoch) má túto jar v ponuke jabloň Red Devil, týmto sa chcem spýtať, či niekto pestuje túto odrodu, zvlášť sa chcem spýtať na chuťové vlastnosti jablka Red Devil a stupeň odolnosti proti chrastavitosti, resp. či nemá iné špeciálne nároky na pestovanie (napr. nadmorská výška), ja som v polohe 430 mn vopred ďakujem za odpovede.

laco 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 202.78 (?), 16.3.2012 19:07

Tato odrůda mě zaujala podobně jako současné švýcarské výpěstky, tak jsem ji objednal pro změnu u nás a dneska dorazila. Jsem na to zvědav, informací jsem k tomu taky moc nenašel. Skoro to vypadá, že to u nás nikdo moc nepěstuje - doufám, že to neni proto, že to zato nestojí :) Budu to sázet společně s červeným kalvilem pro porovnání. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 16.250 (?), 17.3.2012 10:46

Taky jsem si ji koupil. Pěstovat ji ale chci jen pro zajimavost. Na jídlo mám dost kvalitních odrůd a když obstojí, tak je mezi ně zařadím. Když budete na netu ve světě hledat "apple red devil", tak Vám nějaké informace a eshopy naskáčou. Do jaké míry jsou ale pravdivé toť otázka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 238.213 (?), 11.4.2012 21:51

Také jsem si právě dnes pořídila, našla jsem jen to, že je z Británie, je podzimní, vznikla křížením Discovery x Kent, má střední odolnost a měla by být na vysokokmenu, jsem zvědavá! Rozhodně mě potěšilo, že se dá tento britský kříženec pořídit v cenové relaci do 200,-, zatímco v Čáslavi nabízejí švýcarské Red love za 700,- a mluví o novém druhu ovoce:). Na novinkách se prostě musí vydělat, tak honem, pane St..., než si lidi přečtou na netu informace:)))). A ještě něco, pane St... profesionál by uvedl tvar a výšku kmene. Zdraví Martina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 238.213 (?), 11.4.2012 21:55

pardon, jde o MM106, tedy ne vysokokmen, ale polokmen...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 194.226 (?), 11.4.2012 22:59

Teď jste mě znejistěla, já mám tuším Red Devil na M9, ale na e-obchodu je MM106. Budu muset kouknout, jestli jsem to špatně neopsal, nebo doufám, že nespletli cedulku, v tom případě by nebyl asi vysazen na správném místě řady indecision Z pana St... se mi po delší době podařilo vypáčit, že Red Love jsou na MM106. Podle slivoní, co mi kdysi dorazily, tipuju výšku založení koruny na 80 cm. řekl bych, že to budou mít všechno stejné + to dorazí dokonale sestříhané až ke kmínku. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 207.212 (?), 12.4.2012 8:18

Díky Petře za info o Red love,...víte, vadí mi, že někdo, kdo se hlásí k profesionálům, má v katalogu nafocená krásná jablka, a pár upozornění, jaká je to bomba! Veškeré weby zabývající se prodejem nebo informacemi o stromcích, mají povětšinou i to, co bývalo ve staré pomologii, což je výška kmene, velikost jablka, popis chutě a barvy jablka. To samé platí o tom, když u neznámých rostlin v jeho katalogu hledáte v jakých podmínkách přezimují.  Bohužel pan St. lidem tvrdí i to, že existuje sloupovitá hrušeň, slivoň,meruňka atd... Ve skutečnosti jsou sloupovité pouze a jen jabloně. To ostatní je dosaženo stylem pěstování- odstaněním bočních terminálů(tak jako když si doma tvarujete bonsaj do kýženého tvaru). No dost už, budu se těšit na ta voňavá jablka Red devil. Mám je ze zahradnictví Na zázvorce, ale na cedulce je, že pochází ze slovenského Plantexu, jak píše 1. pán v diskuzi. Stromek se dá koupit na netu od 135,- do 199,- Kč. Zdraví Martina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.98 (?), 8.11.2012 12:04

Máte pravdu jde o M9 dnes jsem ji koupila Hana F

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 27.3.2013 20:33

Tak mi kolega doniesol 4 vrúble, už aby bolo lepšie počasie cool

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
sadař vlada - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 20.22 (?), 29.3.2013 0:12

Zdravím

Odrudu Red Devil mam objednanou na jarní výsadbu. Jinné zasilkové firmy nabízejí podobně vypadající odrudy pod názvem Red Love. Jejich chuťové vlastnosti neznám, ale podle fotografii jsou tyto odrudy silně podobné Mičurinově odrudě Ruda vlajka u které je popis a nákres dužniny téměř totožny. Popis odrudy je, že je odolná na mráz a choroby, ale chuťové vlastnosti je fádní až nakyslá.  Tak to je na nás jak dopadneme a jestli to opravdu nakonec není jenom znovuobjevená Rudá Vlajka pod moderním názvem. Podobně vypadající rudá Balerina dopadla chuťově stejně.

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika