Jablka padají bez stopky



host - 96.2 (?) 
12.8.2014 12:00, zobrazeno: 3946x
Prosím o radu čím to muže být, že jablka už nyní padají a nemaji stopku. To se dříve nestavalo. Padala včetně stopky. Vítr u nas nebyl nijak silný a mokro je také tak akorát. Zralá nejsou. Odrůda Rubin nebo Bohemia(zapomněla jsem který strom je která odrůda), neumim je odlišit. Cca v únoru byly stromy silně zkráceny, a už maji zase mnoho novych větví i vlků. Děkuji za radu
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 12.8.2014 12:17

Tak to je záhada.U nových odrůd švestek se mi běžně stává, že stopky zůstavají na stromě, plod spadne.U jabloní jsem to ještě neviděl.

U Rubínu, Bohemie zimní řez omezte na minimum.Tyto odrůdy pak lépe plodí.Na radikální jarní řez stromek odpověděl silnou tvorbou nového dřeva, hlavně vlku.Letním řezem můžete prosvětlit korunku.Nyní už trochu pozdě na odstranění vlků, ale pokud se tak rozhodnete, ošetřete rány nožem,štěpařským voskem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 12.8.2014 13:05

U nových odrůd švestek se mi běžně stává, že stopky zůstavají na stromě, plod spadne

Mně se to stává u všech švestek. Když sbírám hrušky na pálení, tak jim před tím, než je dám do sudu, utrhnu stopku. Popadané zralé švestky ale stopky nemají.
    Co se týče zadavatelových jablek, může jít o jádřincovou hnilobu nebo červivost v místě odstupu stopky. Jinak u Rubínů se stává i ve zralosti, že jejich tenká dlouhá stopka někdy při česání nejde od plodonoše a vytrhne se z plodu. Totéž se mohlo stát např. větrem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 49.84 (?), 18.8.2014 11:40

Někdy se vytlačili plody když jich bylo více pohromadě a měli krátkou stopku u rubínů nebo jejich kříženců většinou jsou plody po jednom na konci jednoletých výhonů nebo na krátkých plodonoších tak tam by se vytlačit neměla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika