Hnedé listy



Stránky: 1,  2   
host - 224.79 (?) 
16.7.2015 13:13, zobrazeno: 6104x
Na dvouleté Fidži mám hnedé listy tak na 90%,asi pet litu je spoloviny zelených, na jednoletých Idared jsou jenom spodné listy hnedé a na Pinove jsou už skoro všechny opadané, prežijou,hlavne ta Fidži do budoucího roku.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Jaroslav u Prahy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 226.209 (?), 16.7.2015 15:58

Podal jste nám hlášení, dík.

Nebo se chcete na něco zeptat?

U malých stromů by to vyřešila zálivka, u větších spoléhám na předčasný opad listů, něco zařídí 2.míza a na jaře se uvidí. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.253 (?), 16.7.2015 20:18

no jestli to prežije nebo to vyschne

vždyť je porád zalivam, rozházel jsem po zahrade brečtanové listí a zapršelo a zhnedli listy ale i pred tým listy mírne uvadali

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 165.146 (?), 16.7.2015 21:28

Pane nehleďte na úpřímnou radost Jaroslava nad Vašim problémem.Nepěstujete totiž ty zprávné odrůdy.Podívejte se raději na spodní stranu listů.Pokud je tam jamná pavučinka, je to sviluška.A to je velký problém.Takto jsem přišel o Rubína a Elstar s vypětím zachránil (30%napadených listů).Stříkal jste proti mšicím a čím?Buď je to neselektivním postřikem (zvláště pozor na přípravky v rozprašovačích, na růže dobrý, pro ovocný strom mnohdy smrt) nebo jste si to přivezl ze školky od prodejce.Mě listy zhnědly koncem září, Vám už v červeci.Myslím, nepomůže ani hnojení ani postřik proti svilušce ani nelíčená radost tzv.rezistentních pěstitelů.Je konec.Na podzim vysaďte nové a začněte cilenou ochranou.Vše ostatní je prodloužení agónie.Vím o čem píšu, prošel jsem si to. - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 16.7.2015 21:56

Možná je chyba v tom, že stromky pořád zaléváte. Já jsem na podzim vysazené stromky zalil na jaře 2x, ty starší pak vůbec. Listy i bez postřiků jsou zelené jak brčál. Jabloň Fidži neznám, ale Fuji (čte se podobně), jak praví p. Polehla, není ideální odrůdou pro naše podmínky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 165.146 (?), 16.7.2015 22:25

Pane Vysloužile, Vaše zákeřnost nezná mezí. - Mičurin II (470 m)
PS: Na podzim Vám pošlu svůj FUJI pozdrav.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 16.7.2015 22:27

Omlovám se, nic zákeřného jsem svým příspěvkem nemyslel. Vy jste to tak vnímal? Větu:" Nepěstujete totiž ty zprávné odrůdy." jste přece napsal Vy sám! (ve slově zprávné jste asi chtěl napsat "s"))
    Nepochybuji, že Vám se Fuji vypěstovat podaří. Ale zadavatel - soudě podle jeho příspěvku - by měl začít nenáročnějšími odrůdami. Alespoň si myslím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 17.7.2015 7:13

Nemáte ty stromky přehnojené? Týká se to pouze listů nebo začínají sesychat i větve?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 17.7.2015 9:45

Je Fuji odolná strupovitosti? Někde se píše, že ano, jinde ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 73.141 (?), 17.7.2015 11:23

Prodejci, školkaři a propagátoři nabulíkují lidem kdeco.Fuji je středně náchylná ke strupovitosti, padlím trpí slabě.Sklizeň v polovině října a déle podle polohy.Stejně asi jako Shallimar, Idared,Sirius, Goldstar atd.(zdroj Ovocnářská unie)Hodí se do teplejších středních poloh (lépe vybarvuje)a poloh teplých.Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika