Golden Delicious a Golden Delicious Reinders



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.216 (?) 
23.11.2011 10:49, zobrazeno: 43423x

Můžete někdo potvrdit moji zkušenost, že Reindersy jsou navinulejší, než standartní Goldeny? A které vám více chutnají? Optimální je mít je asi oboje. Já mám Reindersy a někdy bych si spíš dal ty standartní.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.216 (?), 28.11.2011 23:18

Jak je to možné, že nikdo nepěstuje Reindersy? To děláte panu Voráčkovi pramalou radost. On si dal tolik práce z reklamou, vyšší plodnost, než u standatního Goldenu, bez rzivosti atd. A vy nic?  O navinulosti se tam nic neříká, ale velkopěstitel, který mně tenkrát daroval rouby, to tvrdil hned, že je navinulejší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 192.253 (?), 29.11.2011 19:39

Reinders mám už více let, kdy jedna firma v okolí dělala pro Holanďany stromečky, ale rozdíl v chuti oproti Goldenu jsem nezjistil.Je opravdu méně rzivý, ale ostatní vlastnosti totožné s G.D.hlavně to je silná náchylnost ke strupovitosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4473) - 38.136 (?), 29.11.2011 19:54

Mně právě rzivé Goldeny Del. připadají mnohem chutnější než nerzivé plody z téhož stromu. Že by se nějak aktivoval metabolismus rzivých plodů??? Podotýkám, že stříkám proti chorobám a škůdcům.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 29.11.2011 21:30

Rzivost plodů, především u zelenožlutých odrůd,   mohou vyvolat i některé fungicidy, jak triazolové, tak i kontakty. A nejčastěji býval zmiňován Golden D.

 Ještě v 90. letech upozorňovala fy Du Pont na tuto možnost u svého přípravku Punch v období po odkvětu.. Později ho prodala Arystě, a ta už toto neavizovala. A naopak výrobce a původní vlastník Syllitu, tedy fy Rhone-Poulenc o možnosti vyvolání rzivosti Syllitem neříkal nic. Dnes Syllit u nás nabízí fy Arysta a ve svém katalogu nedoporučuje jeho použití v jádrovinách v období kvetení a po odkvětu až do velikosti plodů vlašského ořechu. Zároveň ale říká, že přímý vliv Syllitu na rozvoj rzivosti plodů nebyl nikde prokázán. Takže to je asi složitější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.216 (?), 29.11.2011 23:19

Je pochopitelné, že je něco za něco. Když se zlepší určité vlastnosti, některé jiné se zhorší. Mně zase ta mírná navinulost tolik nevadí, Golden z toho poznáte, ale příště bych si narouboval raději ten starý, dobrý Golden. Někdy ale i ty staré, dobré Goldeny nestojí za moc. Myslím hlavně ty kupované, pocházející kdoví odkud.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.216 (?), 30.11.2011 15:57

Já sice můžu říci, že mám naroubovaného něco jiného, ale vzhledem k tomu, že člověk, který mně rouby daroval, je zapálený fanda a pěstitel, kterého ovocnářství živí, tak se mi to moc nezdá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 18.3.2014 23:36

Ne, nemám žádné nové poznatky o této odrůdě. Jen jsem si vzpomněl na nedávný příspěvek Kukyho a šel jsem si do sklepa pro jeden plod. Není můj, ale je od pěstitele pravděpodobně z Jičínska. Takže kupovaný. Plody nemají žádnou závratnou velikost, ale musím říct, že i když se hledají všelijaké náhrady podobající se Goldenu, tak samotnému Goldenu se žádná nevyrovná. Chuť výborná, nasládlá a typicky aromatická. Opravdu moc povedené Goldeny z minulého, teplotně přejícího roku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 196.17 (?), 27.10.2014 22:49

Golden Delicious Reinders konečně "porodil" plody standartní chuti. To je ta nasládlá, ovšem originální goldenovská chuť, žádná imitace. Tato chuť je nezaměnitelná a nedosažitelná žádnými dalšími kříženci. Zřejmě měly plody v letošním roce dostatek potřebného tepla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4473) - 28.101 (?), 28.10.2014 12:07

My už máme Golden snědený. Letos ho bylo méně. I tak by ale do vánoc nevydržel kvůli zralosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika