Flekaté listy



pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 226.146 (?) 
3.6.2016 21:19, zobrazeno: 4893x

Mám flekaté listy na jabloni, viz. první 2 foto, ale je to rok co rok. Jabloň normálně roste, plodí, ale listy jsou takto flekaté. Letos se fleky objevily i na švestkách, viz. druhé 2 foto. Ty ale taky normálně rostou a mají nasazenu hromadu plodů. Zaznamenal jsem, že jsou flekaté i listy rybízů.

Neví někdo, čím je to způsobeno a co udělat pro nápravu?

Jabloň 1
Jabloň 1
Jabloň 2
Jabloň 2
Švestka 1
Švestka 1
Švestka 2
Švestka 2
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 3.6.2016 22:20

To máte jen deficit nějakého stopového prvku, možná hořčíku. Není to nic vážného. V zásadité půdě je to běžná věc. Já mám podobné příznaky nejvíce na broskvoních, ale neřeším to žádným listovým hnojivem ani hořkou solí, ale dusíkem. Do zásadité půdy kyselý síran amonný a v letošním roce jsem nadmíru spokojený, protože jednak nemám žádnou kadeřavost a na podzim jsem navíc ještě rozhazoval močovinu. Výsledky jsou výborné. Takhle dobře mně tady ještě nikdy nic nerostlo. Hlavně ty broskvoně. Probraly se i špatně rostoucí stromky. Močovina se musí dávat na podzim a síran amonný tak v únoru. Teď zkuste nějaký ten kristalon nebo tekutý cererit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 3.6.2016 22:39

A pak už jenom dobře zalít nebo nechat NORMÁLNĚ popršet! S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 231.142 (?), 4.6.2016 9:09

Cereritu jsem rozházel hromady v únoru, kdy ještě "nežila"  tráva a pršelo, aby měl čas se vsáknout, ale bez účinku. Tak zkusím tu močovinu na podzim...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 10.6.2016 11:06

Mojí "dusíkovou léčbu" používat nemusíte. Pěkně si vyzkoušejte aplikovat listová hnojiva s obsahem stopových prvků a uvidíte. Jak jistě víte, tak u jabloní může vést přehnojení dusíkem k hořké skvrnitosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 10.6.2016 23:32

Blahodárná moc dusíku by se dala demonstrovat třeba i na rajčatech. Jsem nucen je pěstovat stále na stejném místě a proto postupně docházelo k vyčerpání půdy a rajčata rostla špatně, byla světle zelená a často nerostla vůbec. Vyčerpanou půdu vygumoval jako zázrakem dusík obsažený v granulovaném slepičím hnoji. Rozdíl byl obrovský. Nastalo přímo zázračné vzkříšení rajčat s výborným růstem a tmavě zelenými listy. Tak asi takhle vypadá neuvěřitelná moc dusíku. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika