Degustace Hořice



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?) 
9.1.2016 13:33, zobrazeno: 5509x

Přátelé mi poslali výsledky degustace pořádané holovouskými šlechtiteli, která se konala 6.1. v Hořicích. Akce, spíš než k objektivnímu porovnání, slouží k propagaci jejich vlastních odrůd, proto se nemůžeme divit ani zlobit, že na celé čáře vyhrály právě holovouská jablka. Přesto neuškodí si výsledky prohlédnout. Vítězná odrůda je údajně nové křížení Rubinola x Meteor


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 68.74 (?), 9.1.2016 15:18

Anderu a Benet mám asi 6 let. Oceňuji jejich velmi dobrou chuť i vzhled.  Podle mě chuťově předčí jednoho z rodičů - Melrose. Zatím mi však plodily mizerně a dosud nevím kde je chyba.
Jsou to štíhlá vřetena na M9. Letos mají nasazeno slušně, tak doufám, že to snad už bude konečně lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 9.1.2016 17:46

Anderu a Benet mám od Vás teprve ve formě ujmutého roubu, takže,  jak chutnají, nevím Ale takový Angold pěstuji už řadu let, toho si troufám znát opravdu dobře. Mám to jablko rád, je to dobrý plnič úrod, dlouho vydrží, bez nároků na teplo a chemii. Proto mu odpustím jeho přeci jen pouze průměrnou chuť. A ejhle - skvělé 10. místo!  Zato vyhlášené lahůdky jako Topaz, Gala, Rubín či Opál jsou na chvostu. 
    Přesto pořadatele chápu. Kdybych pořádal propagační degustaci svých odrůd, možná bych ty konkurenční jablka vyskladnil ze sklepa o týden dva dřív wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 71.100 (?), 9.1.2016 19:14

Topaz i Opal jsme mezi slepými vzorky odhalily. Kvalita byla nízká. To i můj mini Topaz chutná lépe.

HL19 je z křížení odrůd Melrose, Rubín a Podolské.

B78 je belgická sloupcovka! snad se nepletu z křížení Braeburn x Waltz.

Artiga je z křížení odrůd Angold, Rubín a Sir Prize.

Mimochodem Sir Prize letos bodoval i u naší rodiny 8.1.16. Řízná kyselost se ztratila, vystoupily cukry a skvělá chuť. Porazil takové velikány jako Sirius (překvapivě už mi řídne), Goldstar, Topaz, Angold  (ten mě překvapil krásnými nekázícími se "zvonky" s velmi slušnou chutí i konzistencí.

Zdraví Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 68.74 (?), 9.1.2016 20:36

Sir Prize jsme začali konzumovat tento týden, také u nás ho všichni chválí. Pro mě to je šťavnatá pochoutka. Loňské počasí v předsklizňovém období této odrůdě opravdu přálo.
Sirius, Goldstar a další přijdou na řadu až od konce března. Zato Angold mi letos úplně vynechal. To se mi, myslím, ještě nestalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 70.240 (?), 11.1.2016 18:41

Může mi někdo vysvětlit, jak je to s tím Meteorem? V degustacích je stále na špici, ale zde po něm neštěkne ani pes. To je tak špatný? A Zase v tom má prsty Melrose?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 11.1.2016 23:15

Špatný asi není, ale špičkový určitě nenaroste úplně všude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika