Crimson crisp



morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 4.245 (?) 
3.11.2020 12:02, zobrazeno: 1844x
Dostal som na ochutnanie od jedného pestovateľa túto odrodu, mal na nej už peknú úrodu.Jablko ešte pár týždňov nechám, potom ochutnám.Mne by už mala tiež o rok priniesť nejaký ten plod.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 3.11.2020 16:43

Také jsem loni vysadil špičák této odrůdy.Letos se pěkně rozvětvila pro základ zapěstování štíhlého vřetene na podnoži MM 106.Na snímku stromeček napravo.První plody budou nejspíš za dva roky.Podle zahraničních referencí velmi zajímavá odrůda.Tak ji zkouším.

Zahradě a pokusnictví zdar - Mičurin II (470 m)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 25.9.2022 11:52

Crimson Crisp - 2022 - štíhlé vřeteno

Vyšlechtěna ve výzkumném středisku Rutgers Fruit v roce 1971 USA křížením mezi dvěma výběry šlechtění.Uvádí se dobrá rovnováha mezi cukry a kyselinkou, výborná chuť husté, křupavé a velmi šťavnaté dužniny a rezistentní na běžné kmeny strupovitosti (Vf).

Jaká bude skutečnost se přesvědčím za pár týdnů.Zatím mohu při první úrodě potvrdit nádherné vybarvení a střední velikost plodů.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 25.9.2022 21:25

vypadá nádherně.yes Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 7.10.2023 10:56

Crimson Crisp - 2023 - štíhlé vřeteno

Letos pouze dva plody.Loňská ochutnávka dopadla rozpačitě, dá se dlouho skladovat, chuťově vyhovuje ovšem hustota dužniny mě naprosto nevyhovuje.Je to šutr.Proto jsem se rozhodl na terminál přiroubovat ještě jednu odrůdu což se nepovedlo.Loni to byla přece jenom první úroda a letos uvidím jak se projeví.Prodloužil jsem dobu sklizně a uvidím.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Crimson Crisp
Crimson Crisp

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika