Co chyba jabloni



ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?)
28.6.2016 9:19

     Přihnojte na list i do půdy nějakým hořečnatodraselným hnojivem a sledujte nové přírůstky, no jestli na rubu listů jsou mezi chlupy drobné stříbřité tečky (rub listu na fotu č.4?) ty by ale měly být při napadení i líci a zejména na nové listové ploše (a to podle mne nejsou), tak aby měl pan Skalík klidwink, použijte na objevivší se savé škůdce třeba i nějakou olejovou emulzi nebo konvenční akaricid. Ale nejdříve to hnojivo, pak až eventuelní další ošetření. Pokud je u Vás sucho a velmi teplo, máte zahradu na spraších či jiném na vápník bohatém podloží, pak nehnojte do země, ale opakovaně na list, do země až k podzimu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
PK ivan - (7) - 210.20 (?), 27.6.2016 14:46, zobrazeno: 9246x

Dobry den, chcel by som vas velmi pekne poprosit o radu. Na jar som vysadil v zahrade par ovocnych stromcekov. Vsetky pekne prosperuju, okrem jabloni. Podla netu to vyzera na priznaky nedostatku drasliku, ale som laik a neviem to sam posudit. Dakujem za kazdu radu.

1.
1.
2.
2.
3. Mladylist
3. Mladylist
4.
4.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 27.6.2016 14:58

Pavučinky-svilušky? S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PK ivan - (7) - 210.20 (?), 27.6.2016 15:24

Okom nevidiet na listoch, ziaden "zivot". Teda spravit postrek?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 27.6.2016 16:07

Vemte brýle nebo lupu-já tam vidím spoustu chlupů! enlightenedS.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 28.6.2016 9:19

     Přihnojte na list i do půdy nějakým hořečnatodraselným hnojivem a sledujte nové přírůstky, no jestli na rubu listů jsou mezi chlupy drobné stříbřité tečky (rub listu na fotu č.4?) ty by ale měly být při napadení i líci a zejména na nové listové ploše (a to podle mne nejsou), tak aby měl pan Skalík klidwink, použijte na objevivší se savé škůdce třeba i nějakou olejovou emulzi nebo konvenční akaricid. Ale nejdříve to hnojivo, pak až eventuelní další ošetření. Pokud je u Vás sucho a velmi teplo, máte zahradu na spraších či jiném na vápník bohatém podloží, pak nehnojte do země, ale opakovaně na list, do země až k podzimu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 210.20 (?), 28.6.2016 9:46

Dakujem za rady. Vykupal som stromceky v Bioole, prihnojim a uvidime.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 28.6.2016 9:54

Tak jste to udělal obráceně. Teď bude olej na povrchu nějaký čas bránit prostupu živin do listu - tvoří na nich film.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.20 (?), 29.6.2016 9:43

To mi doslo hned ako som odlozil rozprasovac s postrekom. Ale clovek sa uci cely zivot. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 129.91 (?), 29.6.2016 15:20

Ráno jsem v jiném vlákně s Ivanem z okénka nesouhlasil, tentokrát s ním v podstatě souhlasím (a oponuji Petrovi - S.P.Ch.).

Opravdu se to zdá jako fyziologická, výživová porucha.

Viditelná vlákna a "pavučinky" jsou - podle mého názoru - součástí jabloňových listů (avšak normálně pouhým okem nejsou tak viditelné). Svilušku jsem na fotkách (možná) identifikoval jedinou. Pokud by chlupi byly od svilušek, to by se to tam muselo sviluškami doslova hemžit...

Tazateli PK ivan: čím fotíte a s jakým rozlišením? Fotky s takovými podrobnostmi tu nejsou často k vidění.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 29.6.2016 17:04

Pane Josefe-a co když s jedněmi roztoči zatočila dle své chuti dravá Té Péčkacheeky a pěstitel si až následně povšiml opuštěného, spáleného bojiště? Můžete kategoricky-na psí uši, holý pupík, pěkně po pionýrskuwink-napsat, že se to tak státi nemohlo? S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika