Beni Sogun Fuji



milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?) 
13.12.2014 13:05, zobrazeno: 7869x

Beni Sogun Fuji sa po prvy krat začala predavat na nemeckom trhu.Jedna sa o jeden z klonov Fuji je sladke, štavnate pripomina ananas zreje o mesiac skor ako Fuji.Ma už niekto skusenosti s touto odrodov.

Beni Shogun Fuji
Beni Shogun Fuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 98.91 (?), 13.12.2014 15:38

Na jare (nebo to bylo loni?) ho meli v Ostrohu, tak jeden stromek mam. Ochutnam snad pristi rok. Tech mutaci Fuji je strasne moc, ale v Americe prodavane "Red Fuji" se tento rok umitnilo na prvnim miste v kostovacce DWN, tak urcite nebude spatne :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 165.146 (?), 31.12.2014 9:03

Pane Pavle, jen pro Vaši orientaci jsem ji vyfotil před konzumací. - Mičurin II (470 m)



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 98.93 (?), 31.12.2014 11:28

I ja dekuju, fotek neni nikdy dost. Pekny kousek, uz se na nej tesim. Tato mutace je dost mozna nejvhodnejsi pro nase klimaticke podminky.

Tady jeste par informaci o puvodu (ze zrejme nemeckeho zdroje):

Jablon je znama take jako 'Cerveny general (Red General)'. Je variaci japonske Yataky, ktera je mutaci Fuji. Ma sladkou chut, ktera pripomina ananas. Oranzovocervene Beni Shogun ma hladkou slupku a vydrzi do kvetna/cervna.  Je vhodna k pestovani od severu Alp az po Hamburg. Je pravne chranena pod znackou 'Heisei Fuji' ve vsech evropskych zemich.

V USA se pestuje v Nove Anglii a na Severozapade (Washington, Oregon)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 165.146 (?), 14.12.2014 9:38

Beni Shogun mě zarodil loni ve tretím roce po výsadbě.Bylo to pět jablek střední až větší velikosti.Letos jsem sklidil asi 2kg.Pěstuji jej ve tvaru štíhlého vřetena, ještě není zcela zapěstován.Velice dobře rozvětvuje středně dlouhými a tenkými letorosty.Plod má výbornou chuť.Čeho si ovšem cením nejvíc je jeho koezistence dužniny která je tužší, chruplavá,velice jemná a hustá v kombinaci s vysokou šťavnatostí.Při konzumaci je tenká slupka neznatelná.Trpí strupovitostí, padlí jsem zatím nezaznamenal.Snímky jsem umístil na vlákno "Beni Shogun" - Mičurin II (470 m).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 77.141 (?), 17.12.2014 11:25

Na základě dotazu jsem nerozepisoval chuť.Tedy zajel jsem na zahradu a pár plodů již ochutnal.Přesně jak popisují zahraniční recenze.Je to chuť exotického ovoce.Osobně bych to vyjádřil jako směs manga s převahou ananasu.Nerad používám superlativy ale ti co si tuto odrůdu vysadili se mají na co těšit.I přes navydařený konec léta a podzimu (málo slunce) neztratila tato odrůda nic ze své fantastické chuti.Pouze vybarvení bylo nevýrazné oproti loňsku.
A jak ji bezpečně poznáte na stromku?Většina plodů má ve spodní části stopky výrazný rozšířený svalec viz.snímek. - Mičurin II (470 m).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?), 31.12.2014 10:14

Pan Polehla diky za popis chutovych vlasnosti a foto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?), 31.12.2014 13:05

Beni sogun fuji foto.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika