Ariwa



Stránky: 1,  2   
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (292) - 1.101 (?) 
27.9.2013 22:04, zobrazeno: 17880x

Ariwa mi plodí již asi 3 roky, prozatím v "meziškolce", pokud máte zkušenosti s touto odrůdou, sdělte.Zajímá mě kvalita plodů a uchovatelnost z jiných poloh.Prozatím se mi jeví v chuti jako průměrná, stromek je ale malý, mohl se přetížit úrodou.Martin

Ariwa
Ariwa
Ariwa
Ariwa
Ariwa
Ariwa
Ariwa
Ariwa
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (292) - 1.101 (?), 26.10.2013 22:12

Švýcarská odrůda Ariwa je rezistentní vůči strupovitosti a padlí, může být velmi zajímavá pro pěstitele v režimu Bio, ale také pro zahrádkáře kteří nepoužívají chemii.Přikládám vzhled plodů focených před dvěma dny.Má vydržet na skladě do března.Martin

Ariwa
Ariwa
Ariwa
Ariwa
Ariwa
Ariwa
Ariwa
Ariwa
Ariwa
Ariwa
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 27.10.2013 7:08

V úterý jsem ji zasadil...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 5.11.2013 11:04

Už i tady se prodává tento "švýcarský hit". Jak to tedy vypadá s jeho chutí? Z toho důvodu by byl určitě zajímavější ten Enterprise. Odolnost proti chorobám je hezká věc, ale raději bych si zasadil odrůdu na které si opravdu pochutnám, i přes nějaké ty strupy na plodech. V tomto ohledu mně asi rozumí jedině pan Polehla, ten jim ovšem důsledně předchází, ale tyto náchylné odrůdy kvůli tomu nezavrhuje. Protože jak stojí psáno v Zahrádkáři "Chuť jablka je na prvním místě" (jedná se o seriál na pokračování). Předpokládám, že nikdo velké zkušenosti s Ariwou nemá, takže si budu muset nějaký čas počkat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 6.11.2013 16:00

Kuky, proč sis pořídil tento stromek? Je to kvůli tomu, že toužíš vypěstovat něco zcela bez chemie? Doporučuješ mně, abych si ho také koupil? Vzhled plodů je celkem lákavý, nemusím mít za každou cenu výrazně celočervené plody. Některé starší chuťově výborné odrůdy nejsou leckdy vzhledově příliš atraktivní. Takže proč právě Ariwa?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 155.121 (?), 7.11.2013 9:28

No, líbila se mně. Hlavně dlouhá skladovatelnost /snad/. Zlikvidoval jsem Goldstar /Ca skvrnitost/ a chtěl jsem jablko spíš žluté, i když podle obrázků výše to nevypadásad. Na prodejstromku.cz bylo žlutší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 7.11.2013 11:49

Stejně jako Kukyho, tak i mě zaujaly vyfocené plody (či plod) na tom samém místě. Ale rozdíl s těmi zde vyfocenými je patrný. Zajímalo by mě, proč je to ve Švýcarsku takový hit, jak se uvádí na prodejní visačce. Enterprise Tě možná neláká proto, jelikož vznikl s příliš velké "motanice" různých odrůd, že? Já jen, že je celkem zvláštní, že tu Ariwu mají už i zde. Tak "rychlí" zde totiž nebývají. Asi má dobrou reklamu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 7.11.2013 13:02

Ne, tak ty plody Ariwy jsem viděl ještě někde jinde, než psal Kuky. Pro mě by mohl být jedině problém v hodnocení chuti slovem "sladká". Bohužel mi totiž například nechutná kupovaná a příliš sladká Pinova. Skladovatelnost do března považuji u zimních odrůd za celkem běžnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 11.11.2013 17:20

Ke Kukyho Ariwě už nikdo nic? Pravda je, že odrůd vzniknuvších z křížení Goldenu Delicious s hybridy nesoucími rezistenci vůči strupovitosti, je více. Tato švýcarská odrůda má nejspíše dobrou reklamu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (292) - 5.152 (?), 4.10.2015 9:00

Letos mi Ariwa přes částečnou probírku zarodila ve zhlucích, nějak jsem to přehlédl, v loni a předloni rodila víceméně po jednotlivých plodech.Má letos mimořádně zdravé listy.








Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika