Ananasová reneta



Stránky: 1,  2,  3   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?) 
28.1.2015 17:28, zobrazeno: 14408x

Nevíte proč tuto velmi starou odrůdu jabloně, která je prokazatelně zimní odrůdou, vydává prodej stromků cz. za odrůdu letní? Hodnocení chuti ANANASOVÉ RENETY (Reinette Ananas) je zajímavé a to: je sladce nakyslá se zvláštním odrůdově charakteristickým aromatem, velmi dobrá. Vaněk: Jest to znamenité jablko tabulové a vývozní. Dále Dvořák-Vondráček: Odrůda je velmi plodná, málo mrazuodolná, středně odolná proti chorobám, náročná na teplejší stanoviště. Pro mě osobně je informace o malých plodech zcela nedůležitá, jelikož se s tím u leckterých starých odrůd už počítá a vše je vyváženo specifickou chutí.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 210.245 (?), 1.2.2015 20:22

Zdravím p. Petře

Musím dát za pravdu, že mi to též vrtá hlavou. Oni tam mají dvě ananasky, jednu letní a jednu normální, která odpovídá odrůdě.

Musím se pochlubit, že jsem v loni Ananasovu r. vysadil a jsem zvědavý jaká je. Slyšel jsem o ní reference, že je chuťově vynikající a hlavně se mi líbí její žlutá barva.

Já odrůdové nároky beru trochu s rezervou, neboť je jiná agrotechnika a hlavně klima. Poslední roky spousta odrůd mění své chování , doby zrání a uskladnění. Tak si myslím, že by to Ananasce mohlo nahrávat a zvýšit i její kvalitu.

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr.Fazole - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 13.156 (?), 1.2.2015 21:32

Ananasovou renetu pamatuju z dětství, 60-tá léta.  Poloha okolo 400 mnm. Žluté, placaté plody poseté drobnými černými pihami.Plody nijak mrňavé.Chuť odlišná od tehdy pěstovaných štrůdláků, chutnala mi. Tipnul bych tak 8 cm v průměru. Strom nebyl nijak vzrůstný. Nepamatuju, že by omrzl. Plody se byly uskladňovány ve sklepě, takže zimní, spíše první polovina zimy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.162 (?), 2.2.2015 14:22

Ananasku pěstuju dosud už asi 40 let. Jablka maji opravdu výbornou chuť ale jsou drobná a to prakticky od výsadby, spíše soudkovita než placata, s tmavými lenticelami. Nejlepší jsou v únoru až březnu. Plodí málo.  I. V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 2.2.2015 15:14

Takové byly i ty moje. Popis, který uvádí Mr.Fazole sedí spíš na Smiřické.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 210.245 (?), 2.2.2015 21:40

Zdravím p. Miloši

Chtěl jsem se zeptat jestli velikost plodů u Ananasky něco ovlivňuje nebo je to tvrdohlavá odrůda s malými plody. Doporučuje te ji na opětovné pěstování do zahrad.

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 2.2.2015 22:27

jestli velikost plodů u Ananasky něco ovlivňuje nebo je to tvrdohlavá odrůda s malými plody

U mě byly plody malé pořád, sice dobré, ale trochu kyselejší. Stromek velmi slabě rostl a rychle stárnul. Řekl bych, že u nás v Sudetech se jí moc nedařilo. Ne nadarmo místo ní v Bludově vyšlechtili Sudetskou renetu. Ta ananasku překonává výrazně - ve vzhledu a velikosti plodů, v plodnosti, nenáročnosti a odolnosti. Jenom v chuti ne.
    Pro sběratele je Ananasová r. zajímavá odrůda, ale na pěstování to nevidím. Myslím, že svou roli sehrál i atraktivní název odrůdy - podobně jako např. u Banánového zimního. Kdyby se místo Ananasová jmenovala Zuccalmagliova reneta, asi by si na ni málokdo vzpomněl (mimochodem jde o zdařilého křížence Ananasové renety).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 17.246 (?), 2.2.2015 15:46

Pro hosta I. V. 230.162 - mohu se prosím optat odkud jste? Měl bych zájem o rouby. Děkuji. Kamil Hasman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 210.245 (?), 2.2.2015 21:34

Zdravím p.Kamila

Ananasovu nabízí na starých odrudach cz p. Boček Mám od něho stromek a i prodejstromku ji má v nabídce pod ananasova r.

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 240.46 (?), 2.2.2015 21:59

Zdravím Vás, pane Vláďo.

Děkuji za příspěvek, hned se podívám. Ananasovou r. mívala prateta na zahradě v Březinách, chutnala výborně, ale byla drobná a při skladování taková lepkavá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika