Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Ešte k tej ochrane kmeňov stromov-tentoraz z iného súdka. Môj kamarát bol pracovne niekoľko rokov v Číne a tam používajú na ochranu kmeňov ich obalenie akýmsi špagátom alebo skôr lanom vyrobeným z kukuričného šúpolia. Priniesol mi z toho niekoľko desiatok metrov, je to akýsi rozstrapkaný, ale pevný povraz hrúbky prsta. Použil som to na obalenie kmeňov pri previsnutom cédri, stromkových ružiach, figovníku a albízii. Na ovocné stroémy to nepoužívam. Povraz sa musí obtočiť tesne okolo kmeňa od zeme až po prvé rozkonárenie, kľučky sa nad sebou prikladajú tesne k sebe. Výsledkom je že kmeň je celý zabalený v akomsi valcovitom "kabáte" zo šúpolia. Je to ale dosť prácne a určite nie použiteľné ak má niekto v sade veľa stromov. Ale na nejaké 3-4 sa to použiť dá (aj viac rokov po sebe). Dá sa samozrejme diskutovať o efekte, pretože povraz je žltohnedý a nie biely,  ale pred priamym slnkom a asi aj prehriatím by mohol chrániť, keďže kmeň stromu je ním úplne zabalený. Nevýhodou môže byť vlhkosť ak to nasiakne pri daždi, prípadne sa tam môže ukrývať hmyz. Takže uvádzam to skôr ako raritku, určite ale ekologickú. Myslím že Číňania to používajú najmä ako prevenciu vymrznutia stromov.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika