Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Třešně, višně,ořešáky i hrušky se běžně pěstují bez řezu a funguje to. Jabloně mají tu smůlu, že ho snesou a při odborné provádění s ohledem na odrůdu jim i prospívá. Bohužel to umí opravdu málokdo. Špičkoví odborníci ho pak popíší správně v odborných publikacích, ale normální člověk si z toho vezme zjednodušenou šablonu a řeže a řeže. Udělá klidně svislý kordon z Rubínu. Televize to svými radami dorazí. V mém okolí dva sousedi zasadili pře 15 roky každý jednu řadu jabloní  podél společného plotu. Oba zcela bez zkušeností. Jeden řezal zákrsky podle návodů, druhý neprovedl ani řez po výsadbě. Výsledek? Volně rostlé stromy utvořili nádherné koruny odpovídající odrůdě a podnoži a rodí sice nepravidelně a menší ovoce, ale rodí. Řezané jsou v zoufalém zdravotním stavu a rodí dříví do kamen.Proto si myslím, že ten kdo ještě nezá rozdíl mezi odrůdami typu Rubín a James Grieve a nemá pro řez cit, ať radši neřeže. Časem nabere zkušenosti a může si všelicos dovolit. Mimochodem já jsem taky řezal a řezal a moje stará maminka mi říkala: ,, a na na čem budou jabka, když tam nanecháš žádný větve."

Mirek Pavelka

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika