Zakoupené hrušky



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?)
13.1.2017 9:27

Janko, záleží na tom, jaké Dicolorky jsi konzumoval. Možná, že je u této odrůdy problém s kvalitativní nevyrovnaností plodů. Škoda, že už žádný nemám, hned bych si ho dal.cheeky Co se týče Miloše, tak je velká škoda, že nás neinformuje, v jaké kvalitě byly jeho minuloroční výpěstky. Nikdo jich tady tolik nemá. Určitě by to zajímalo nejenom mě.  

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
host - 234.24 (?), 13.1.2017 9:06

Dicolor by som Petře prirovnal k marhuli Kioto. Obidve sú krásne na pohlad ale obidve sú bez arómy. Keď porovnám Dicolor s Konferenciou alebo Boscovou tak v chuti sa s týmito jesennými odrodami nemôže rovnať.     Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 13.1.2017 9:27

Janko, záleží na tom, jaké Dicolorky jsi konzumoval. Možná, že je u této odrůdy problém s kvalitativní nevyrovnaností plodů. Škoda, že už žádný nemám, hned bych si ho dal.cheeky Co se týče Miloše, tak je velká škoda, že nás neinformuje, v jaké kvalitě byly jeho minuloroční výpěstky. Nikdo jich tady tolik nemá. Určitě by to zajímalo nejenom mě.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.24 (?), 13.1.2017 9:48

Škoda, že už žádný nemám, hned bych si ho dal.

Petře ja by som si tiež dal teraz Dicolor pretože už žiadne hrušky nemám.Dicolor určite nie je prepadák ale na TOP odrody v chuti nemá.     Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 13.1.2017 12:00

Právě dojídám poslední Bohemiky, Bety a nějaké to číselné TEčko. Nevím, mám-li vzít zimní odrůdy hrušek na milost.  Nejde srovnávat chuť, aroma, hruškový říz s těmi podzimními. Jediné, co lze porovnat je zimní hruška x žádná hruška. I to stojí za zvážení...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.24 (?), 13.1.2017 20:31

Nevím, mám-li vzít zimní odrůdy hrušek na milost.  Nejde srovnávat chuť, aroma, hruškový říz s těmi podzimními.

U mňa je to tak isto ako u Miloša.Lucasova nedosahuje chuť Boscovej ani Konferencie a ani letnej Wiliamsovej.Bola tu chválená zimná Nojabrskaja, ale je to skutočne zimná odroda alebo je to neskorá jesenná odroda ako je aj Dicolor?     Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 27.1.2019 11:17

Doma jsem zaregistroval "vaničku" dosti malých a celkem i nevzhledných hruštiček odněkud z Měchova nebo Měchovic. Když jsem zjistil, že se překvapivě jedná o odrůdu Lucasova, říkal jsem si, že takto malé plody budou mimo standartní kvalitu. Opak byl pravdou Ne nadarmo je Lucasova pře zimu v nabídce prodejců už řadu let. I když nemá typickou kořenitost, je to pro mě snad nejchutnější hruška vůbec. Voňavá, příjemná, sladce navinulé chuť staré odrůdy. To je LUCASOVA. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika