Zakoupené hrušky



host - 234.24 (?)
13.1.2017 9:06

Dicolor by som Petře prirovnal k marhuli Kioto. Obidve sú krásne na pohlad ale obidve sú bez arómy. Keď porovnám Dicolor s Konferenciou alebo Boscovou tak v chuti sa s týmito jesennými odrodami nemôže rovnať.     Jano

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
host - 234.24 (?), 13.1.2017 9:06

Dicolor by som Petře prirovnal k marhuli Kioto. Obidve sú krásne na pohlad ale obidve sú bez arómy. Keď porovnám Dicolor s Konferenciou alebo Boscovou tak v chuti sa s týmito jesennými odrodami nemôže rovnať.     Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 13.1.2017 9:27

Janko, záleží na tom, jaké Dicolorky jsi konzumoval. Možná, že je u této odrůdy problém s kvalitativní nevyrovnaností plodů. Škoda, že už žádný nemám, hned bych si ho dal.cheeky Co se týče Miloše, tak je velká škoda, že nás neinformuje, v jaké kvalitě byly jeho minuloroční výpěstky. Nikdo jich tady tolik nemá. Určitě by to zajímalo nejenom mě.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.24 (?), 13.1.2017 9:48

Škoda, že už žádný nemám, hned bych si ho dal.

Petře ja by som si tiež dal teraz Dicolor pretože už žiadne hrušky nemám.Dicolor určite nie je prepadák ale na TOP odrody v chuti nemá.     Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 13.1.2017 12:00

Právě dojídám poslední Bohemiky, Bety a nějaké to číselné TEčko. Nevím, mám-li vzít zimní odrůdy hrušek na milost.  Nejde srovnávat chuť, aroma, hruškový říz s těmi podzimními. Jediné, co lze porovnat je zimní hruška x žádná hruška. I to stojí za zvážení...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.24 (?), 13.1.2017 20:31

Nevím, mám-li vzít zimní odrůdy hrušek na milost.  Nejde srovnávat chuť, aroma, hruškový říz s těmi podzimními.

U mňa je to tak isto ako u Miloša.Lucasova nedosahuje chuť Boscovej ani Konferencie a ani letnej Wiliamsovej.Bola tu chválená zimná Nojabrskaja, ale je to skutočne zimná odroda alebo je to neskorá jesenná odroda ako je aj Dicolor?     Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 27.1.2019 11:17

Doma jsem zaregistroval "vaničku" dosti malých a celkem i nevzhledných hruštiček odněkud z Měchova nebo Měchovic. Když jsem zjistil, že se překvapivě jedná o odrůdu Lucasova, říkal jsem si, že takto malé plody budou mimo standartní kvalitu. Opak byl pravdou Ne nadarmo je Lucasova pře zimu v nabídce prodejců už řadu let. I když nemá typickou kořenitost, je to pro mě snad nejchutnější hruška vůbec. Voňavá, příjemná, sladce navinulé chuť staré odrůdy. To je LUCASOVA. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika