Zakoupené hrušky



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?)
25.11.2012 15:23

Tyto vyobrazené hrušky byly zakoupeny pod názvem DITA (Boscova lahvice x Drouardova), ale já tomu nevěřím ani za mák. Slupku mají prakticky stejnou jako B.lahvice a chuť taky. Taky proto, že Dita by měla být pozdnější a tyto hrušky již konzumně končí. Co se týče zpravodajství z mého ovocného sklepa, tak Bohemiky i Eriky zežloutly, ale dužninu mají stále tužší. Bohemica má zatím chuť fádně sladce "pařížankovitou" a Erika výrazně zajímavě "lahvicovitou". Petra je stále brčálově zelená a David znaky konzumní zralosti nejeví rovněž. Pokud mně ovšem zdělíte, že Dita vypadá i chutná jako Boscova lahvice, tak nemůžu nic namítat. Pochybuji ale, že by se u Dity pod hodnocením chuti "dobrá" skrývala zrovna chuť těchto hrušek.
 

Dita ???
Dita ???
Dita ???
Dita ???
Dita ???
Dita ???
Dita ???
Dita ???
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 25.11.2012 15:23

Tyto vyobrazené hrušky byly zakoupeny pod názvem DITA (Boscova lahvice x Drouardova), ale já tomu nevěřím ani za mák. Slupku mají prakticky stejnou jako B.lahvice a chuť taky. Taky proto, že Dita by měla být pozdnější a tyto hrušky již konzumně končí. Co se týče zpravodajství z mého ovocného sklepa, tak Bohemiky i Eriky zežloutly, ale dužninu mají stále tužší. Bohemica má zatím chuť fádně sladce "pařížankovitou" a Erika výrazně zajímavě "lahvicovitou". Petra je stále brčálově zelená a David znaky konzumní zralosti nejeví rovněž. Pokud mně ovšem zdělíte, že Dita vypadá i chutná jako Boscova lahvice, tak nemůžu nic namítat. Pochybuji ale, že by se u Dity pod hodnocením chuti "dobrá" skrývala zrovna chuť těchto hrušek.
 

Dita ???
Dita ???
Dita ???
Dita ???
Dita ???
Dita ???
Dita ???
Dita ???
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.122 (?), 25.11.2012 18:35

Nedokážu posoudit, zda se jedná o Ditu, či ne, nicméně na Boscovu lahvici se mi dole zdá příliš baňaté.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 27.11.2012 14:38

Díky teplému listopadu mám ve sklepě stále 10 stupňů nad nulou, což není pro skladování právě ideální. Bohužel to odnesly všechny zbývající plody odrůdy Dicolor, které jsem po silném změknutí musel všechny vyhodit. To taková Amfóra stále ještě drží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 27.11.2012 19:35

Kupované hrušky pod názvem DITA sice chutnají podobně jako Boscova lahvice, ale troufnu si říci, že odrůda ERIKA má mnohem zajímavější chuť s vysokou šťavnatostí a koncovým pikantním "ocasem" připomínající právě Boscovu lahvici.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 2.12.2012 15:19

Amfóra už je zkonzumovaná a její chuť byla celkem uspokojivá. Už jsem zde o ní psal. Mrzí mě, že takový Dicolor vydržel ve sklepě mnohem kratší dobu. Ze sladších odrůd jako je např. Astra, Bohemica, Amfóra a Dicolor, mě do současné doby zaujal svou zajímavou chutí s ultra jemnou dužninou právě Dicolor. U Bohemiky je toto hodnocení zatím jen prozatímní. Trhovci zde prodávali nedávno i nějaké odrůdy pocházející z Holovous, které ještě neměly přiřazená jména. Myslím tím jablka. Žádné jsem ale nezakoupil. Jinak, PETRA s DAVIDEM stále ještě nedospěly do konzumní zralosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.254 (?), 3.12.2012 15:55

Erika mi už změkla. sad Ze 4 plodů byly tři fádní, s počínajícím moučnatěním, jinak dosti sladké i šťavnaté. Vím, že podzim ideální nebyl, co se týče skladování plodů, ale čekal jsem více. Bohemica, ještě drží.  ochutnaný 1 plod nelze hodnotit. Snad vydrží do Vánoc. Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 3.12.2012 18:12

Tak to jsem z toho Míťo jelen, že ti Erika už změkla. A jelen jsem taky z toho, že na úvodním obrázku tohoto vlákna se v prostřední řadě pravděpodobně o Eriku vůbec nejedná. Spíše by se o Eriku mohlo jednat na obrázku z 24.10. Bylo mi divné, že by byla Erika tak výrazně aromatická, když ji takovou vůbec neznám. Eriky na obrázku z 24.10. jsou ještě tužší, ale s velmi příjemně nasládlou chutí, kde není znát při konzumaci žádná fádnost, ale opravdu velmi příjemná chuť. Otázka je, co je to za hrušky, které jsou původně kupované jako Eriky, jsou výrazně aromatické, ale už končí. Naopak ty novější Eriky teprve s konzumní zralostí začínají. Hned bych tyto Eriky někde přikoupil, pokud bude ještě možnost. Jistě mně potvrdíte, že Erika žádnou výrazně aromatickou příchuť nemá, a ani se o ní nikde nic nepíše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 7.12.2012 13:59

Dobrý den. Nemáte někdo typ, o jakou odrůdu by se mohlo jednat na obrázku v úvodním příspěvku tohoto vlákna z 30.9., a to plodů v prostřední řadě? Nejedná se zřejmě o Eriku, i když jsem plody pod tímto názvem tenkrát kupoval. Jejich dužnina je chruplavá (nemá máslovitou konzistenci), je vysoce šťavnatá s výraznou kořenitou příchutí "Boscovo lahvicového" typu. Příchuť je tak výrazná, že se po konzumaci více plodů až přejídá. Plody mají právě v tomto období optimální konzumní zralost. Ale jelikož mám Dicolor už "pryč", jsou letos konzumní zralosti uspíšené (minulý rok vydržel Dicolor do Vánoc), i když byl už trochu fádní, ale ne zcela změklý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 25.2.2013 15:11

No nevim, nevim, jestli je to tím, že jsem měl chřipku, ale zakoupené hrušky mně nějak moc nejedou. Kupříkladu Petra, která by mohla být podle vzhledu opravdu Petra, se sice nekazí, její dužnina je stále stejně křehká, ale chuťově nic moc. Anebo mám být jenom rád, že mám stále ve sklepě nějaké trvanlivé hrušky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 25.2.2013 15:59

Jestli pocházely z nějakého supermarketu, není se čemu divit, supermarketové hrušky jsou vždycky sázkou do loterie. Nedávno ale žena přinesla z nějakého obchodu domů Konference a byly výborné (= zmizely hned).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika