Zababčený strom



host - 124.19 (?) 
5.5.2012 19:29, zobrazeno: 4273x

Čo presne znamená tento výraz?Na záhrade mame jednu mladú Konferenciu, tuším tretí rok a štvrtú sezónu ale o nejakom raste sa nedá hovoriť.Na ďalšej záhrade máme Lucasovu a Kongresovku, tie zatiaľ rastú, ale mám obavy, že tiež takto"dopadnú".Lucasovu a Kongresovku máme na plánke a Konferencia je na dule.Dá sa s tým niečo urobiť?Rezal som túto Konferenciu len raz odvtedy ani raz, keďže nebolo ani čo.Každý rok vyraší, sem tam nejaké tie kvety a to je všetko.Niečo som o tom hľadal, a niekde sa dočítam, že je to preto, že nie je orezávaný, ale potom tie divé hrušky ako rastú?Tiež ich predsa nikto neorezáva a rastú si...

Mám z toho zmätok a preto ďakujem za každú odpoveď.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 220.182 (?), 5.5.2012 22:47

Zababčený stromek = předčasně zestárlý. Bývá to způsobeno majitelem, který chce honem honem ovoce a nechá mladý stromek příliš brzy a k velikosti stromku nepřiměřeně plodit, stromku potom už nezbývá síla růst... Pomoc- stromek se musí přimět k dalšímu růstu: dva tři roky po sobě nenechat plodit, případně odstranit část plodného paroží a pokud je alespoň trochu co řezat, tak řezat (třeba sesadit na nižší rozvětvení ap.). Zároveň zjara použít hnojivo s vyšším obsahem dusíku.

Sice se mi výše uvedeným způsobem podařilo přimět už pár let nerostoucí mladou hrušeň k růstu, ale dá to moc práce, jednodušší a pro stromek lepší je ho řezat alespoň první roky po výsadbě.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 124.19 (?), 6.5.2012 8:17

Super, vďaka za odpoveďwink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika