Wiliamsova a letošní zima



host - 219.3 (?) 
24.2.2012 7:53, zobrazeno: 3835x

Včera jsem začal střihat jablka, hrušky a angrešty. Na podzim vysazené Wiliamsově jsem si všiml, že má takovou tmavší jako by šedivou barvu dřeva. Prostředek větviček byl tmaví ještě víc.Tak nevím jestli nezmrzla.Pupeny se zdají že jsou v pořádku.  Mrazy zde byli kolem 20stupňů.Máte ňekdo zkušenost z namrzáním této odrůdy.Přikládám foto.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 167.151 (?), 24.2.2012 23:23

Čierny stred by mohol signalizovať premrznutie. Skúste po kúskoch skracovať konár až do zdravého pletiva. Ale až o mesiac. Teraz nič neuspecháte. Williamske sa lepšie darí v teplejších polohách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
stefanos689 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 75.62 (?), 25.2.2012 17:50

Zajimave... Dnes jsem provedl predjarni rez u na podzim zasazenych stromku. A ze zhruba 50 stromku byl pouze 1 promrznuty. Byla to Williamsova Caslavka.

U par dalsich byly suche nektere nevyzrale letorosty, ale Williamsova uplne. Je to uz podruhe, kdy mi pres zimu vymrzla. Loni to same. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 190.179 (?), 25.2.2012 18:51

Skúste do nej navrúbľovať Williamsovú červenú. Pestoval som ju v oveľa drsnejších podmienkach ako máte Vy, ale nestalo sa mi, že by niektorý rok namrzla. Chuťovo je rovnaká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika