Výsadba hrušní



mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?) 
11.10.2012 17:38, zobrazeno: 10288x

Zdravím, budeme sázet asi 30 hrušní, rád bych se zeptal na to jak hrušně vysadit, konkrétně na oporu, vše bude na podnoži MA-tedy kdouloň, rádi bychom, aby byly stromy v konečné velikosti nižší. Je bezpodmínečně nutné stavět drátěnku? Musím ke každému stromku dát kůl? Nebo má někdo nějaký fígl na usnadnění opory? díky za dobré rady

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 43.70 (?), 11.10.2012 17:46

Proč tolik hrušek?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 11.10.2012 18:10

Stromky na podnoži MA, tedy kdoule roste slaběji.Múžete jim zbudovat drátěnku, nebo opěrný kůl.Můžou být vysazeny v travním drnu, ale pozor na jednu věc.Tedy kdoule huře snášejí nadbytek vápna v půdě.Přesně nevím práhové hodnoty, je třeba zjístil v literatůře.Mě hrušně na kdoulích, tedy MA rostou dobře.Jsou to relatívně mladé stromky.Mám je vysazeny na vzdálenost necelé dva metry, i méně.V prvních létech je třeba ale dát oporu v každém případě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 11.10.2012 18:50

prave, ze dratenka je pomerne dosti draha-ale urcite se mi u tohoto zpusobu libi snadne tvarovani vyhonu dovodorovna, u kulu moc nevim jak to budu delat-ale zase je to nepochybne levnejsi varianta...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 11.10.2012 20:35

Vřetena hrušní mám na kdouli MA, kůl ponechávám 4-5 let. Vyvazování výhonů dělám kolíčkováním i použitím závažíček.

Drátěnku jsem nemohl použít ze stejných důvodů jako u jabloní, protože původní zákrsky jsem nahrazoval možná déle než 8 let a drátěnce by překážely.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 11.10.2012 21:21

dekuji panove za odezvu,

no po pravde-toho kolickovani a zavazi jsem se obaval, asi me to nemine

asi pujdu tedy do kulu, jeste me zajima, zda to nechat na volne rost.zakrsek nebo radeji vřeteno?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.235 (?), 11.10.2012 21:24

Několik let se zaměřuji na afinitu různých odrůd hrušní na kdouli (i starých odrůd) a pokud mohu doporučit, pak ve velkovýsadbě je nejvhodnější typ volného zákrsku bez jakékoliv opory. Odejde-li pro stáří naroubovaná odrůda, pak na podnožové výhony naroubuji novou odrůdu hrušně s dobrou afinitou nebo mezištěpením.Kdoule je de facto nezmar.      AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 11.10.2012 21:41

tak nakonec to bude 42ks, vše na kdouloni, 4 odrůdy, doufejme, že ten zákrsek bude OK :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 13.10.2012 19:18

nechci zakladat nobve tema, tak se zeptam jeste zde-co pouzit na skudce na hrusnich - neco eko, dravy roztoc proti obalecum?děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika