Vaše Top ten odrůdy hrušní



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 197.143 (?) 
8.11.2007 23:14, zobrazeno: 195372x

Tak aby se to tu trochu rozhýbalo, tak podobně jako u jabloní vyhlašuji anketu nejlepších odrůd hrušní. Které jsou vašimi favority?

U mě zatím vyhrála clapova, dicolor a hardyho.

Juraj Kafka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 9.11.2007 0:44

Clappovu již neuznávám, plodnost slabší, růst příliš bujný a konzumní zralost krátká. Hardyho je výborná, ale oloupaná. Slupka je trpká. Dicolor beru.
  Moji favoriti: Vienská - velké lahodné plody,  Amfora - krásná hrášková barva i dobrá chuť, Konference pro plodnost, růst, nenáročnost.
   Nevím, jestli rozumím zadání. Top teen je asi Ewa Farna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 45.6 (?), 9.11.2007 18:42
Dobrý večer. Mě chutná letní Alfa, podzimní Boscova a zimní Nela (TE-H-74).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 197.143 (?), 9.11.2007 21:15

Myslel jsem 10 nejoblíbenějších hrušek, ale to asi zní trochu nadneseně protože hrušní se tolik nepěstuje co jabloní.

Juraj Kafka:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 113.121 (?), 9.11.2007 22:08

Plně vyzrálé - bezkonkurenční Boscova lahvice, pak Vienská, Amfora a Santa Maria. Mám i Nelu, ale není to ono. Robertovu děkanku řadím jasně nakonec, snad neprávem. Je to 100 letý odcházející strom na nevhodném místě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 167.111 (?), 9.11.2007 22:34

Letní: Solanka, podzimní: Konference, zimní: Dicolor

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 50.155 (?), 10.11.2007 0:18
Zdravim vsechny milovniky hrusni, pana Juraje obzvlast. Muj chutovy ebricek je asi tento. Letni - Clappova, Solanka, Spinka, wiliamsova Podzimni Hardyho, Charneuska, Konference, Boscova zimni Parizanka, Madame Verte. Celkove poradi serazene od nejlepsi: Clappova, Charneuska, Solanka, Boscova, Spinka, Konference, Wiliamsova, Parizanka, Hardyho, Madam Verte.

Ondra Dovala
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 10.11.2007 14:11
Žebříčky chutí jsou dobré, ještě lepší by bylo, kdyby k nim byla přiřazená rajonizace. Vím, že např. Wiliamsova je velmi chutná, ale u nás je hůř než průměrná. Boscovy jsou tu drobné, taky nevalné chuti. Přitom v Brně, když jsem je jedl, těžko se jim některá mohla rovnat. Thiriotova je přitom považována za horší ale u mě nezklame, stejně jako Konference.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 197.143 (?), 11.11.2007 18:53

Záměr totohoto tématu byl také osobní - rád bych si vybral nějaké dobré odrůdy hrušní už mám doma dicolor, lucasovu, hardyho, špinku, a clappovu tak co dále  ještě.

Díky Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mikej1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (185) - 179.196 (?), 11.11.2007 23:17
Letos jsem nejedl lepší hrušky než Hardyho máslovky. Poslední jsem měl ještě tak před 14 dny ze stromu, který roste asi v 500 metrech. Z něj byli nej.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika