Vadí tůje hrušni



Stránky: 1,  2   
host - 208.136 (?) 
27.2.2014 18:34, zobrazeno: 24158x

Dobrý den rád bych poprosil o radu.před lonskou zimou jsem vysadil slivon, jablon a hrušen máslovku první dve za dobu od výsadby vyrostli minim.o třetinu ale hrušen prostě stojí.Né že by chřadla je normální ale vubec neroste.Slyšel jsem že jako jeden z mála stromů nemá rád ve svem okolí tuje.Mám cca 20 m.od ní 2 vzrostlé tůje tak chci vědět jestli je to pravda v tom případě by šly tůje do kopru.Díky za radu jo a všechny jsem sadíl ve stejný čas i stejným zpusobem jenom ta hruška ne a né zabrat, díky za radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 27.2.2014 18:39

Za neuspokojivým růstem hrušně tůje nemohou, pokud se Vám líbí, pěstujte tůje nadále.Smím se zeptat na odrůdu hrušně, a její podnož?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 213.126 (?), 27.2.2014 18:46

Hlavně aby v okolí nebyly jalovce.Na vzrůst sice taky nemaj vliv ale na rez hrušňovou už jo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 2.247 (?), 28.2.2014 15:06

Ohlídejte si, zda na listech budou žluté skvrny, později i výrůstky rzi. Já mám rez z jalovců 150 m vzdálených, ale  hrušně rostou a plodí, tak zatím ani nepostřikuji. Růst bude hodně záležet na podnoži a kvalitě kořenů - nutno vydržať. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 81.42 (?), 28.2.2014 19:59

Je to jako ve filmu "Jáchyme hoď ho do stroje". Jalovce nebrat!!!

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.124 (?), 28.2.2014 20:27

Jalovce být mohou, ale třeba obecný nebo vodorovný (communis, horozontalis), ty nejsou hostiteli rzi, jen nepoužívat ty níže jmenované  wink.   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 228.162 (?), 1.3.2014 9:48

I tady by se dal použít citát: "Je to marný, je to marný, je to marný".

Josef.

PS.: Jsem však rád za každou osvětu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 42.229 (?), 1.3.2014 19:08

No podnož nevím lhal bych ale hrušen je máslovka, na podzim měli všechny tři stromky na listech puchyřky tedy spíš koncem léta a nejhuř se toho zbavovala ta hruška ale zvladli to, tak nevím asi počkam a pak uvidm, díky za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.124 (?), 27.2.2014 18:46

Túje hrušni nijak nevadí, z důvodu rzi hrušňové (mnoho vláken tady) nemá ráda jalovec čínský a jalovec klášterský (chvojku).

Jinak u mne to "zabrání" v růstu trvá hrušním také déle...       Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.235 (?), 1.3.2014 16:39

Kéž by Vaše tvrzení, Lído,bylo stoprocentní.Mám na dvorku túji, vysokou 12m a na ní přezimuje 10 kalousů.Jak bych byl nerad, kdyby musela padnout kvůli hrušním! Živou myš jsem už nejmíň 10 let u domu neviděl, jen jejich mumie.Ale to kalouskům toleruji.Vidím jen, kolik jich po zahradách zkonzumují.Túje stojí těsně a riskantně u garáže, na garáži nepáchá však sebemenší(na rozdíl např.od ořešáků )  škodu. Co vy ostatní na to?Rzivost na blízké zahrádce je rok od roku ale dotěrnější...  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika