Usychajici mlada hrusen



host - 235.77 (?) 
19.5.2015 21:42, zobrazeno: 4125x
Dobry den, koupil jsem novou hrusen. Hrusen cestovala 1den ve velkych horkach. Po prijezdu mela listky hodne povadle. 1 den jsem ji nechal namocenou ve vode, ale listky se jen trochu vzchopili. Ted uz je to 3 tydny a hrusen se stale nechce probrat viz foto. Msm ji vic zastrihnout? Nevim zda to neni ted uz pozde abych ji spis neuskodil. Prosim o radu diky David
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 235.77 (?), 19.5.2015 21:45
Obrazek hrusne

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 235.77 (?), 19.5.2015 21:50
Omlouvam se to byla jablon tohle je spravny obrazek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 210.207 (?), 19.5.2015 22:30

Zdravím

Hrušeň přesazování poměrně špatně snáší a to hlavně na semenáči.

Ona většinou vždy v prvních letech výsadby dělá malé a někdy až mimiaturní listy, dokud neobnový kořenovou soustavu. Hlavně nedělejte nadměrnou zálivku. Kořeny Vám uhnijí.

Jakmile se kořenová soustava stromku vzpamatuje začne dělat listy normální velikosti.

Byla i chyba, že jste neprovedl jarní řez korunky aby se tím ulechčilo přežitým kořínkům ve výživě korunky. Letos už to tak nechte a příští rok v zimě proveďte výchovný řez..

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 235.77 (?), 19.5.2015 23:03

ok díky za radu. Dostal jsem ji až v květnu, takže jsem se bál ji ostříhat. Má se to dělat na jaře. Mám ji na den ve vodě, je to ok?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 210.48 (?), 20.6.2015 1:26

Zdravím

Stromky je dobré stříhat každý rok v předjaří. (platí pro bobuloviny a malvice)

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika