Ujal se strom?



adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 105.109 (?) 
17.4.2011 20:28, zobrazeno: 5474x

Zdravim Vas,

viem, ze mnohym sa bude zdat moj dotaz primitivny, ale som v pestovani ovocnych stromov uplny zaciatocnik. Preto sa pytam:

da sa skutocnost, ze strom na jar vyrasil (vysadeny tuto jari - vtedy este ziadny nerasil), povazovat za dokaz, ze sa ujal? alebo este cerpa dajake zasoby z korenov? alebo sa uz zakorenil a berie ziviny zo zeme?

stromy boli zakupene na jesen, ale kvoli planovanemu oraniu buduceho priestoru stravili zimu na inom mieste, normalne "zasadene".

dakujem... adri

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 192.100 (?), 17.4.2011 21:36

No, pokud raší, tak určitě žije.  A dokud žije  tak neuschl, tak to je dobré. Já bych si myslel. že je to na dobré cestě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 227.39 (?), 18.4.2011 5:30

Pan Ferda má nejspíše pravdu.

Jenom Vám položím doplňující otázku: sestřihl jste korunku při výsadbě, nebo jste ji nechal tak, jak jste stromek koupil?

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 230.136 (?), 18.4.2011 19:51

ano, strihali sme vsetko - hrusky, slivky, ceresne, visne, marhule aj broskyne. zastrihli sme aj korene,   dufam, ze tuto odpoved ste ocakaval :). inak dakujem za povzbudenie, pretoze tato jar je nejaka sucha (a preto jasan ze obcas vydatne zalejeme). adri

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 32.48 (?), 18.4.2011 22:29

Ano, čekal jsem, že jste je zastřihli. Tak vidíte, že už něco znáte, takže nejste "úplný začiatočník". :-) (Jen doufám, že ty kořeny jste nazastřihovali moc, jen poškozené konce.)

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 187.246 (?), 19.4.2011 10:35

je to tak, korene som zastrihla poskromne, zato na konaroch sa manzel "vyřádil", az mi ich bolo luto, ale je mi jasne, ze je to treba. adri

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 189.180 (?), 19.4.2011 21:49
Dobrý večer! Manžel urobil zastrihnutie zdá sa dobre. Horšie by to bolo, keby strihal opačne-hore nič a dole zostrihol všetko. Rezné plochy na budúcej korunke odporúčam zatrieť voskom, balzámom alebo aspoň akrylátovou farbou. Slnko má už silu, tak aby Vám základ korunky nepreschol. Rašenie očiek by sa preschnutím dreva mohlo zastaviť. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika