Suchá místa



mirek 1 - (1) - 93.2 (?) 
30.4.2011 10:21, zobrazeno: 5242x

Prosím o radu. Mám asi 3 roky starou hrušen a na kmeni se mi začínají objevovat suchá místa! Nic méně stromek pěkně kvete, ale mám obavu, aby neuschl úplně. Kdo má nějakou zkušenost budu rád za pomoc. Děkuji Mirek1

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 220.130 (?), 30.4.2011 11:59

Můžete přiložit foto?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 93.2 (?), 1.5.2011 19:20

Dobrý večer. Tady jsou ty fotky.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 93.2 (?), 1.5.2011 19:21

Zde je druhá


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.130 (?), 1.5.2011 23:51

To se mi vůbec nelíbí... Mladý stromek by měl mít hladkou neporušenou kůru, tohle vypadá jako nějaká korová nekróza. Pokud říkáte, že kvete, může to být i pud sebezáchovy. Když ho chcete zkusit zachovat, snažila bych se to očistit od odumřelé kůry až do zdravé části a zatřela bych to balzámem. Pokud by se to nezačlo do podzimu hojit, pořídila bych nový stromek.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 93.2 (?), 2.5.2011 11:35

Mám doma štěpařský vosk se stimulátorem růstu, myslíte že to bude na zamazání stačit nebo použit raději něco jinýho. Jsem v těhle věcech začátečník. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 2.5.2011 22:41

Postupujte, jak Vám radí Lída. Stěpařský vosk samozřejmě můžete použít. Ale než začnete zatírat, postříkejte poraněná místa i celý kmínek nějakým měďnatým fungicidem typu Champion a pod.

Postřik měďnatým přípravkem proveďte na podzim při opadu listí a zopakujte na jaře na začátku rašení stromku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 93.2 (?), 4.5.2011 9:55

Děkuji všem za rady. Budu za stromek bojovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 93.2 (?), 7.5.2011 15:22

Přeji hezký den. Ještě mám dotaz ohledně těch suchých míst. Učinil jsem podle vaších rad ten krok, že sem ty suché místa vyřezal. Jelikož hrušen docela hodně kvete, tak se ptám, jestli nemám nejaké květy odstránit? Protože sem musel jít téměř do poloviny kmínku a to má asi 6-7cm! Děkuji za odezvu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 7.5.2011 22:06

Počkejte, jaká bude násada plůdků, pokud by jich zůstalo po jejich přirozeném propadu příliš, potom je tedy proberte.

Také by stromku pomohl postřik růstovým stimulátorem na list a nejlépe v kombinaci s některým listovým hnojivem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika