Stromky - ochrana proti sekačce



Stránky: 1,  2   
host - 166.15 (?) 
18.5.2012 21:54, zobrazeno: 9992x

Dobrý den,

neznáte někdo nejaký fígl, jak ochránit stromky před náhodným setkáním se s noží rotační sekačky? Používám rotačku už léta, ale vysadili jsme nový sad a seč je nyní docela náročná. I přes to, že kolem stromků mulčuji a tedy ani neseču, se mi stalo, že jsem najel do mraveniště, což odhodilo sekačku a stromek ležel zemi. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 26.198 (?), 18.5.2012 23:54

Tak to se mi nikdy nestalo - možná máte moc silnou - motorovou.

Já kvůli tomu, abych se vytočil mezi stromky (spon 3m) mám elektrickou 1000W, nůž se zasekne do hrbolu a zastaví - se sekačkou to ani nehne.

Taky nerad čichám výfukové plyny. Upřesníte druh sekačky?

Zdravím - Jarda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.21 (?), 19.5.2012 9:08

Podla mna sila motoru alebo druh sekacky na to vplyv nema, dotycny s nou ide bud ako s tankom alebo si to neviem vysvetlit.

Kosim dost hrbolatu zahradu s motorovou kosackou uz dlhsie, no nieco take aby som po odhodeni od hrbolu, utal stromcek sa mi nestalo.

Asi by to chcelo najvecsie hrbole (mravenista) pred kosenim odstranit, pripadne nastavit vyssiu vysku kosenia, a pri prejazde okolo stromcekov, spomalit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.7 (?), 19.5.2012 11:35

To si neumím představit. Nože rotační sekačky jsou skryty pod šasi a omylem se dá useknout pouze to, co se velze pod sekačku. Posekl jsem tak řadu rostlin, co jsem nechtěl, ale stromek nikdy. Něco jiného je křoviňák nebo bubnovka (talířová). Tam k poranění kmínku může dojít. Doporučil bych podélně rozstřihnout starou duši z kola a navléknout na kmínek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 166.15 (?), 19.5.2012 18:29

No, jsem to blbě napsal :-) Jde samozřejmě o bubnovou sekačku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 19.98 (?), 19.5.2012 21:56

Není žádná ochrana proti poškození stromků od bubnové sekačky. Jedině se jim dokázat včas vyhnout větším obloukem a po ukončení práce se sekačkou dočistit okolí stromků něčím jiným.Bubnovka je do členitého terénu s častým vyhýbáním nešťastné řešení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 108.254 (?), 19.5.2012 22:07

Nevím jak u bubnové sekačky. ale podobný problém jsem měl. při dočištování se strunovkou, hlavně u nově uasazených stromků. Na spodek kmínků jsem nasadik zbytky plastových vtrubek, která jsem vertikálně rozříznul, aby neomezovaly kmen, a osvědčilo se to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.98 (?), 19.5.2012 22:14

Těmi plastovými trubkami by se ale v oblastech s velkým výskytem mravenců mohl vytvořit solidní základ pro mraveniště přímo u kmínku. Roztočenou bubnovku by to stejně asi nezastavilo. Určitě bych radil držet se s ní dál od stromků a pak si dát tu práci a dosekat opatrně něčím jiným.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.2 (?), 19.5.2012 22:37

U křovinaku je snadnějši pomoc v tom, že prostě kryt strunove hlavy opřete o kminek a v pohodě travu a plevel kolem kminku posečete.Pokud mate kryt strunovky v pořadku tak nuž na krytu vam strunu nepusti z bezpečnostnich duvodu za obvod krytu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 25.2 (?), 19.5.2012 22:34

Nesouhlasim, bubnovka je i na podobnou praci idealnějši než lišta, Nedam na bubnovku dopustit a sad seču už takto mnoho let.Jen je nutne zvolit zpusob ktery bude vyhovovat nejlepe.V sadě použivam zpusob herbicidnich pasu kolem kminku, to je fakt, ale na dočištovani pod korunami, použivam běžny křovinak.- Každy si musi rozhodnout co je pro něhho lepši, ale nechat zatravněni až ke kminku je zbytečnym plytvanim protože travni porost nejenže odčerpava stromkum vlahu ale i živiny z hnojeni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika