Stromček nerastie



Stránky: 1,  2   
host - 217.45 (?) 
12.1.2011 21:24, zobrazeno: 11280x

Pred troma rokmi som si kupil stromček hrušky odroda Dicolor ale strom mi zatial nič nenarastol, stale ma iba listy a prirastky tak asi dva centimetre za rok. V druhom roku som ju presadil ale nepomohlo to.  Minuly rok som mal jednu hrušku a bola výborna.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 43.70 (?), 17.1.2011 18:24

Dicolor by měl růst dobře na slabě rostoucích podnožích i na semenáči. Jestli je stromek zasazený v dobré zemině, není hluboko, kořeny nejsou poškozené hryzcem nebo jinou havětí tak by měl růst. Vláhy bylo dost, potom zbývá jedině nějaká houbovitá nebo jiná choroba. Ještě jedna možnost je, že není dostatečně zakořeněná ale i tak by měla mít alespoň 10-15 cm přírůstky pokud měla dobré kořeny.   PaR

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jozef 707 - (33) - 229.12 (?), 9.3.2011 13:52

Keď je stromček zasadený hlbšie, tak zvykne rásť ešte silnejšie a málo kvitne, ale to nebude Váš prípad. Aj keď má pôda dobrú štruktúru, môže byť,,unavená", vyčerpaná a možno by pomohlo hrušku prihnojiť. Celkom dobrý je liadok a ešte lepšie sú organické hnojivá ako napr. hnojovka (ak k nej samozrejme máte prístup...), ktorá navyše rýchlo účinkuje. Odporúča sa aj aplikácia hnojív na list, nejaký Harmavit alebo také niečo... Ak to pomôže, tak potom ešte na jeseň zapraviť do pôdy pomaly postupne sa rozkladajúce organické hnojivo. Držím palce :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 217.45 (?), 31.3.2011 21:21

Teraz na jar to skusim pohnojiť a necham ho na mieste. Pôda by nemala byť unavena nič tam nerástlo už dosť dlho, okrem trávy. Mam asi 10m od nej orech ale hruška je na juh od neho a slnka ma dosť. Uvidim ako to bude tento rok a dám vedieť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 235.249 (?), 9.3.2011 14:46

To není kytka v květináči, pokud jí budete pořád přesazovat tak vám neporoste. Nechte jí na jednom místě a uvidíte že růst začne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 148.169 (?), 9.3.2011 15:26
Kúpil som tiež Dicolor (najviac oceňovanú českú hrušku) štepenú na duli a takisto mala vo výbornej pôde a teplej nížinnej polohe zpočiatku problémy s rastom. Asi jej viac vyhovuje semenáč. Takisto mizerne rodí, susedia hrušky nemajú, včiel je málo. Bude zrejme iba čiastočne samoopelivá. Vlani som do koruny zaštepil odrodu Jana. Vaše dvojcentimetrové ročné prírastky svedčia o tom, že jej niečo chýba alebo vadí. Chlorózu nemá? Dulový podpník neznáša veľa vápnika v pôde a vzhľadom k plytkému rastu mu vadí preschnutie pôdy. Odporúčam vykompenzovať minerálnu výživu (vyhnúť sa vápneniu) Cereritom, Hoštickým hnojivom, vykvasenými zriedenými slepičincami apod. a okolo stromku namuľčovať trávu alebo aspoň netkanú textíliu. Na jeseň napíšte, ako to dopadlo! Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.18 (?), 9.3.2011 22:02

Sice moc nevěřím na geopatogenní zóny, ale dvakrát se mi potvrdil jejich negativní vliv. Zkuste si, jestli tam zrovna nemáte jejich křížení. Jednou se mi to stalo právě u nově zasazené hrušně (Pařížanka na semenáči) - nechtěla růst jako ta vaše (po 2roky), neviděla jsem důvod, proč neroste. Pak jsem už ze zoufalství vzala virgulku a byla přesně v křížení dost silných zón. Hned na podzim jsem ji dala asi o 80cm dál a už roste normálně. Ještě předtím jsem měla jeden podobný případ s lískovým keřem - což je skoro plevel...

Teď tu ze mne budou mít diskutující legraci -     Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 235.249 (?), 9.3.2011 22:19

Virgulka vám vždycky potvrdí to čemu věříte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 158.241 (?), 9.3.2011 23:01

Věřte si čemu chcete, ale děda vždy nechal projít babičku s virgulemi v ruce místy kde chtěl sadit stromy a ta mu následně řekla, kde se kříží a kde nemá sadit. Můžou to být zlomy či proudy, kdo ví, nejsem fyzik, ale vždy se to vyplatilo (oproti výsadbě stromků bez použití virgulí - opakovaně špatné zkušenosti - po přesazení OK).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 175.105 (?), 10.3.2011 7:49
Skutočnosť, že sa Dicolor po 2 rokoch rozobrala a teraz už rastie normálne, svedčí o inej príčine pomalého rastu ako o geopatogénnej zóne. Pravdepodobne spolupráca s duľovým podpníkom-dokedy nebol poriadne zakorenený. Tento rok má aj slušne nasadené na kvet, tak som zvedavý, koľko ostane v korune hrušiek. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika