Špičák hrušky Jačmenka



Varmuža - (8) - 76.239 (?) 
31.7.2011 14:36, zobrazeno: 5602x

   Dobrý den, kdo mi poradí, špičák hrušně Jačmenka se mi po 18 měsících od podzimní výsadby rozvětvil asi 50 cm od země, aniž bych jej zastřihl. CHtěl jsem vypěstovat polokmen. Jde zastřihnout větve, nebo už se nedá nic dělat a bude to zákrsek.   Děkuji Varmuža Brno.         Ještě snad, zahradu mám 100 km od domu, proto mi to uniklo, jezdím tam asi 5 krét za rok.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 203.19 (?), 31.7.2011 15:58

Teď už to nechte být a v předjaří postranní větvičky ostříhejte. Zbyde Vám kmínek, který v potřebné výšce nahoře zastřihnete. Pod zastřižením se Vám rozvětví (třeba i bez toho zastřižení - jako letos) a buď ponecháte korunku takto založenou (pokud Vám bude vyhovovat), nebo ji za rok zase "poženete výše".

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Varmuža - (8) - 76.239 (?), 31.7.2011 16:11

  Děkuji, udělám to tak v předjaří. Ještě jednou dík Varmuža.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 31.7.2011 18:31

Udělal bych to asi podobně jako pan Josef. Pokud byste odstranil jeden z rozvětvených výhonů už nyní (ten slabší a víc odkloněný), taky by se nic nestalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 25.2 (?), 4.8.2011 19:10

Ano, u jadrovin (jabloni a hrušni) stale plati zasada řezu at zimnich nebo letnich.Zimni řez se v dnešni době už neprovadi jen v listopadu ale je lepe ho dělat až v jarnich a předjarnich měsicichje to jistějši, zvlaště u malopočetnych uprav.U takto mladych vysadeb se tvarovani kminku děje pravě při zimnim řezu, letni slouži ke korekci a upravě kosternich větvi.Kminek neni radno korigovat v době letniho řezu z nebezpeči zavlkovani, i když se mu nemusime vyhnout ani při zimnim. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 25.2 (?), 4.8.2011 19:42

Při zimnim řezu je uprava kminku, jeho vyšky tim nejsnadnějšim.Prostě dle představ a potřeby se odstrani spodni patra na kminku na kosterni kroužek.Je sice dobre toto dělat v mladem věku stromu, ale po dobrem a dokonalem zakořeněni.A nezapomenout na to, že na kminku musi zustat aktivni větevni patra pro korunkovou regeneraci a rustove pokračovani.Pro dobry vyvoj a start je nutnosti odpovidajici listova pohoda stromku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika