Skodca na hrusni



Stránky: 1,  2   
solide - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (412) - 78.100 (?) 
28.7.2016 17:16, zobrazeno: 8494x

Ahoj, na 7 rocnej hruske Wiliams sa mi objavil skodca, kedze vdaka mrazu nemam ale tento rok ziadne ovocie, chcem sa spytat ci ma zmysel teraz hrusku striekat. Pravdepodobne sa jedna o roztoca, mam este staru zasobu Omite, alebo Nisorunu, mam to postriekat tym, alebo nechat tak? Na mladej, 1 ročnej hruske odrody Konnifera zasa popraskal cely kmienok, chyba nieco hruske? Hruska bola na jar pohnojena, zavlahu ma pravidelnu, kvapkovou zavlahou. Treba hnojit aj teraz, ked nemaju stromy ziadne ovocie? Dakujem za radu J

Hruska skodca
Hruska skodca
kmen mladej hrusky
kmen mladej hrusky
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.113 (?), 28.7.2016 17:38

Odrůdu hrušně Konnifera neznám, bude to nejspíš Konference. Ano, na listech jsou projevy roztoče. Jsou-li stromy zasazeny v kvalitně vyhnojené půdě, tak dokud neplodí, není nutné je hnojit - možná vůbec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.77 (?), 28.7.2016 18:29
Williamsova je napadnutá roztočom hruškovým (Eriophyes piri), ide o tzv. bradavičnatosť listov hrušiek. Tie veľmi postihnuté odstráňte. Aplikácia akaricídov môže byť otázna, ja by som ju asi dal. Hlavne sa ale zamerajte na prevenciu v nasledujúcom roku, dajte tesne pred pučaním postrek na báze síry (Sulka, Kumulus,Thiovit Jet). Listy spod stromu je vhodné na jeseň zhrabať a odniesť. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
solide - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (412) - 4.225 (?), 30.7.2016 8:36
dakujem za radu, Ano, mlada hruska je Konferencia. Uz druhy rok mi chytil hrusky roztoc a pritom som dal nacas predjarny postrek.Takze na jar mam stomceky postriekat, ked uz budu na stromoch uz nerozkvitnute pucky? Co radite na tu Konferenciu? J
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 30.7.2016 9:52

Predjarný postrek na roztoče nepomôže. Treba dať prípravok na báze síry, ešte pred vyrašením listov a rozvinutím kvetných pukov (teda ešte pred predjarným postrekom).

Z fotky neviem posúdiť čo je tej Konferencii, takže neviem ani poradiť.   IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 178.104 (?), 13.5.2017 20:18

To je psycho, já z těch mladých hrušní snad nikdy stromky nazapěstuji... Když už jsem vyřešil z minulých let spoustu jiných problémů, dnes jsem si pro změnu všiml svěšených nových výhonů na jedné větvi, při bližším pohledu výhony i listy jako když někdo křížem krážem přejede ozubeným kolečkem. Během jednoho odpoledne zničená celá větev. Nakonec jsem na jednom listu narazil na tuto zelenozlatou nosatou zrůdu. Co to probůh je a proč mi to přicestovalo zničit hrušeň? angry





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.221 (?), 13.5.2017 20:37
Pozrite si môj príspevok na vlákne "Hrušeň - choroba, škůdce" zo 7.5.2017 o 16,37 hod. Je to Nosánik viničový (názov Ste takmer trafili 😉). Netreba mať obavy, nie je to nebezpečný škodca, potrebuje len pár listov ktoré zvinie do akejsi cigary a do nej znesie vajíčka. Navyše keď podrastú listy hrozna tak sa presťahuje naň. Ten Váš bol asi nejaký nerozhodný, keď zničil celú vetvičku, zvyčajne mu stačia listy z jednej ružice. Takže - klídek, ak by boli s hruškami len takéto problémy, to by bolo fajn. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 178.104 (?), 13.5.2017 20:46

Ano, už jsem taky notnou dobu hledal, po našem to je Zobonoska révová. wink Tady ale žádné víno není - je to nějaký zbloudilec a mám jej ignorovat? Nerad bych další... Na té hrušni se vloni horko těžko konečně na terminálu vytvořily 2 větve, nyní je jedna z nich zničená. Proto jsem z toho mrzutý...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.221 (?), 13.5.2017 20:53
Predpokladám že zbloudilec už nežije 😃. Ochrana nie je v podstate možná, treba len odstrániť "cigary" resp. poškodené listy. Ochrana ani nie je potrebná, výskyt nie je kalamitný. Na väčšom strome si tých pár stratených listov ani nevšimnete. To že si vybral mladučký stromček je len smolná zhoda okolností. Vyrašia ale listy zo záložných pupeňov. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 178.104 (?), 13.5.2017 21:10

Díky. Jasně, chránit asi fakt není jak. Protože jsem jej ještě nikdy nepotkal, budu doufat, že jsem jeho smrtí pro letos problém vyřešil. cheeky

Ještě bych se vás zeptal - na některých výhonech jiných hrušní se mi mladé svinuté listy po okrajích krabatí. Předpokládám, že to je právce bejlomorky hrušňové, i když jsem uvnitř žádné larvy nenašel. Předpokládám, že proti tomu taky ochrana není, resp. nebude potřeba a další nové listy na výhonu už budou OK?

PS: vloni mi 2 výhony zničila bodruška hrušňová. Taky tvořila zajímavé obrazce - spirály... U mně se prostě musí předvést a vyřádit snad všechna možná fauna, co existuje. frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika