Rzivost až k uschnutí



host - 96.18 (?) 
22.7.2013 12:54, zobrazeno: 6106x

Dobrý den, na podzim jsem zasadil Williamsovu máslovku, a v červnu se na ní začala projevovat rzivost, myslel jsem si, že už to nemá cenu stříkat, ale postupně chřadla a chřadla... až najednou listy zhnědly, jako při úpalu, teď se stromek tváří, že uschl a už mu není pomoci... Myslíte si, že je to jenom tou rzivostí, anebo se přidalo ještě něco jiného? Díky za rady, Honza

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 220.186 (?), 22.7.2013 13:40

U mne takto na rez hrušňovou reagovala Armida, napadené listí většinou úplně zhnědlo (nestihla jsem ji postříkat). Nové výhonky na koncích větví jsou normálně zelené., ale pohled na ni se smutný  :-((   

Pařížanka vedle ní je na tom o něco lépe, má tužší listy než Armida, tak možná proto to snáší líp.          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 96.18 (?), 1.8.2013 18:02

Tak u mne to mělo ještě dramatičtější průběh, uschla včetně větví, žádné nové výhonky, zkusil jsem říznout, sucho, viz obrázek... až jsem měl pocit, že ji padouch hryzec překousl kořeny, vykopal jsem ji, říznul dvě očka nad roub, kde se mi zdála ještě živá, kořeny také přistřihl a dal na dva dny do vody, nyní se zdá, že obráží, tak snad jí ještě zachráním... Honza


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 0.205 (?), 23.7.2013 13:26

Jestli měla přiměřenou zálivku - ani moc, ani málo - tak by se nemělo nic stát. V předjaří při řezu poznáte, zda jsou větve živé. Zkontrolujte, odkud se k vám asi rez šíří (jalovce do 200m - je možno je vymýtit?). Pak už jen postřik.

Já mám stopy rzi na listech (jalovce jsou asi 150m) a zdá se, že na plody nemá vliv. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 41.143 (?), 1.8.2013 19:34

Podle mě je to bakteriální spála růžovitých.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.227 (?), 1.8.2013 20:20

Tipoval bych, že se stalo něco s kořeny.Nedostal stromek třeba nějakou dávku hnojení?P 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 96.18 (?), 1.8.2013 21:50

Trochu Cereritu, ale pravda je, že ten termín by seděl...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika