Roztoč hruškový?



Stránky: 1,  2   
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 39.19 (?) 
22.6.2014 22:34, zobrazeno: 15571x

Letos mám velmi napadené hrušně. Zřejmě se jedná o roztoče hruškového. Registrujete letos takové napadení i u vás? Jaký přípravek by jste doporučili k aplikaci?




Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.95 (?), 22.6.2014 23:11

Na vlnovníka se stříká zjara po odkvětu Omite nebo Talstar. Teď už je pozdě. Jestli by ještě pomohl dravý roztoč, nevím.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 92.38 (?), 23.6.2014 9:52

Dravého roztoče už v tomto ročním období neseženete- zkoušela jsem sama, je to údajně záležitost brzkého jara. Mě ale výborně na toto zabral Nissorun, i přesto, že to tu někdo v jednom fóru zpochybňoval, není drahý a stačila 1 aplikace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 25.3.2015 12:28

Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat na postřik proti Epitrimerus pyri. Mimo sulky před rašením, nebo snad i později Kumulusem, bych chtěl použít po odkvětu Vertimec. Ne, že by to bylo přesně jako v tomto příspěvku od Miloše:

Nevadí že jsem to v sobotu lehce postříkal zbytkem Syllitu 65 co mně zbyl z broskvoní?

Podle mě vadí. Ne zrovna tento konkrétní Syllit meruňce, ale spíš ta filozofie. Zbyl mi postřik, tak ho někam nastříkám, aby nepřišel vniveč.     Berme, prosím, pesticidy na zahrádce (když už musí být) jako nutné zlo a ne jako požehnání.
   Je to stejné, jako kdyby Vám po babičce zůstaly nevybrané léky a tak jste je dojedli - vždyť si je tak pochvalovala...

Po babičce prášky baštit nehodlámlaugh, ale ten Vertimec mně tady opravdu zbyl a rád bych ho použil. Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 26.3.2015 12:06

Já, pravděpodobně i Mirda a další mohou potvrdit, že napadení hrušní tímto roztočem dokáže hodně pozlobit. Několik let jsem toto napadení považoval mylně za strupovitost hrušně a používal jsem fungicidy. Letos jsem na změnu postřiků zvědavý. Nebylo by špatné vyzkoušet jenom tu síru, jaký bude výsledek. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?), 26.3.2015 18:41

Sulka je 100% postrek na roztoča hruškoveho mam to odskušane treba počkat ked pupeny narašia asi 1cm a potom striekat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.2 (?), 11.4.2015 14:04

uz jste strikali nekdo Kumulusem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
radovan rbk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 1.72 (?), 13.4.2015 20:25
Zdravim. V akom pomere treba sulku nariedit? Dakujem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 6.22 (?), 15.4.2015 22:01

Sulka na niektorych navodoch je pisane 4% čiže 400ml na 10l vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PavelO - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (59) - 76.46 (?), 30.4.2015 8:10

Zdravím, promeškal jsem postřik proti roztočům a teď jsem si všiml že ho mám docela dost. Myslíte že pomůže ještě teď postříkat OMITE, a nebo musím nějaký jiný přípravek třeba nissorun.

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika